De ce a picat transferul lui Dumiter la FCSB! “Jucătorul nu răspunde la telefon”

Antena Sport Publicat: 9 iunie 2021, 11:34

Comentarii
De ce a picat transferul lui Dumiter la FCSB! Jucătorul nu răspunde la telefon

De ce a picat transferul lui Dumiter la FCSB!

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Sepsi nu a vrut să se despartă de jucător. Aveau discuţii cu un alt atacant. De 3 săptămâni discutăm cu cei de la Sepsi. Alaltăieri am ajuns la un acord, am semnat actele. Jucătorul m-a rugat să îl ajut, printr-un coleg, că nu are agent. După ceva timp, mă sună, că totuşi are un agent. I-am zis că nu e nicio problemă. Am discutat cu domnul Sărmăşan. Am vorbit cu jucătorul, era încântat că vine la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De ce a picat transferul lui Dumiter la FCSB!

Avea condiţiile îndeplinite. Şi totul s-a rupt la un moment dat. Niciodată nu voi bloca un jucător. Dacă vrea să meargă la o echipă, îl las. Fiecare îşi face meseria cum vrea el. E complicată situaţia lui Sepsi. Ei s-au înţeles cu jucătorul care trebuia să vină la Sepsi. Nu ştiu dacă se va debloca situaţia. Jucătorul nu răspunde la telefon”, a spus Florin Vulturar la Pro X.

Gigi Becali a anunţat care este stadiul negocierilor cu Andrei Dumiter

Patronul lui FCSB a ajuns la un acord atât cu patronul lui Sepsi, cât şi cu fotbalistul de 22 de ani. Chiar şi aşa, transferul întârzie să se realizeze. Finanţatorul vicecampioanei României anunţă că de vină ar fi impresarul Cătălin Sărmăşan.

“Nu este adevărat că eu nu m-am înțeles cu jucătorul. Băiatul vrea la FCSB. M-am înțeles cu el. Nu-l lasă însă impresarul să semneze. Eu știu că atunci când îți angajezi un agent, acesta este subordonatul tău, nu stăpânul tău. Dar, el și-a angajat stăpân. Nu știi cum e în România? Ca și la FRF, unde cei de acolo se cred stăpânii noștri. Ăsta e mersul în România„, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.

Patronul roş-albaştrilor a transmis, luni, că a bătut palma cu extrema dreapta. „Da. Acum facem actele. A semnat pe cinci ani. A costat 350.000 de euro”, a fost anunţul făcut de Becali în exclusivitate pentru AS.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:30

Dinamo a anunţat oficial transferul: “Mult succes”

9:50

Nuno Campos, primul transfer de la sosirea la Dinamo? Cine este francezul dorit și ce sumă oferă „câinii”

9:27

Surpriză uriaşă în atletism: prima înfrângere pentru Armand Duplantis după 3 ani

9:10

Gigi Becali insistă pentru transfer! A crescut oferta

9:06

Primele transferuri rezolvate de Florentino Perez, după ce a fost reales președinte al Realului

8:56

Ce a strigat Christian Eriksen cu doar câteva secunde înainte de a se prăbuşi din nou pe gazon

1 Lovitură uriașă pentru Craiova! Anunțul făcut de impresarul lui Al-Hamlawi: „Să fie clar!” 2 Florentino Perez, victorie categorică la alegerile pentru președinția lui Real Madrid: „Este o zi fericită!” Mesajul lui Mourinho 3 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 4 Gigi Becali a primit o ofertă de 7 milioane de euro pentru un star de la FCSB. Anunţul patronului 5 Gigi Becali a dat cea mai tare lovitură la FCSB! “Semnează pe 2 ani” 6 Adi Ilie a anunţat care sunt cei 3 jucători ai viitorului naţionalei României: “Sper că Hagi şi-a dat seama”
Citește și