Denis Drăguş a marcat în Anderlecht – Standard Liege 1-1. Reacţia atacantului român după ce a dat al 4-lea gol din acest sezon

De Antena Sport
Publicat: 16 ianuarie 2022, 22:46

Denis Drăguş, a înscris golul egalizator în remiza din deplasare cu Anderlecht, scor 1-1, meci disputat duminică, în etapa a XXII-a a campionatului Belgiei. Gazdele au deschis scorul prin Verschaeren, în minutul 32. Drăguş a marcat în minutul 86. Jucătorul român a intrat pe teren în minutul 56.

Denis Drăguş, Standard Liege

Denis Drăguş a fost decisiv în derby-ul dintre Anderlecht şi Standard Liege. Românul a marcat pgolul egalizator pentru Standard. A fost golul cu numărul 4 în acest sezon pentru Denis Drăguş. La finalul partidei, internaţionalul român a fost extrem de fericit pentru reuşita sa.

Denis Drăguş a marcat în Anderlecht – Standard Liege 1-1

”Mă bucur pentru acest gol marcat şi mă bucur că am fost inspirat în acel moment să fiu acolo în acel moment. Noi am avut dificultăţi, dar avem calitate. Noi trebuie să avem mai multă încredere. Uneori ai meciuri bune, uneori mai putin bune. Trebuie să mergem mai departe, mă bucur că am marcat!”, a declarat Denis Drăguş la finalul partidei.

Standard Liege ocupă locul 14 în clasament, cu 24 de puncte, iar Anderlecht este pe 4, cu 39 de puncte. Lider este Royal Union SG, care are 47 de puncte.

Denis Drăguș with an equalizer tonight in the Belgian derby against Anderlecht. The 22-year-old Romanian striker scored his 4th goal in the current season for Standard Liege. pic.twitter.com/CVQWUctSIV
— Romanian Football (@RomanianFoot) January 16, 2022

Atacantul în vârstă de 21 de ani a ajuns la Standard Liege în august 2019 de la FC Viitorul, pentru o sumă de transfer de 1,8 milioane de euro.

iul.
22:25
Gabriel Tamaş, replică virală: „Nici când eram mic nu am băut apă plată!”
4
iul.
22:09
Cristian Tudor Popescu, după ce Simona Halep a „distrus-o” pe Badosa: „S-a plimbat năucită pe teren, aştepta să piardă!”
4
iul.
22:07
Răzvan Lucescu, anunţ şoc! Antrenorul lui PAOK e cu gândul la retragere: „Îmbătrânesc şi mă gândesc serios să mă opresc!”
4
iul.
21:52
VIDEONana Boateng, pregătit înainte de Pyunik – CFR Cluj: „Toţi suntem gata”
4
iul.
21:50
VIDEODan Petrescu, discurs uluitor înainte de Pyunik – CFR Cluj: „Putem să şi pierdem!” „Bursucul” a făcut iar praf fotbalul românesc: „Uităm unde suntem!”
4
iul.
21:39
VideoBănel Nicoliţă, amintiri senzaţionale înainte să facă show la Splash! Dialog fabulos cu fraţii săi: „‘Aruncă-te!’ / ‘Nu, nu mă arunc!'”
4
iul.
21:00
Wimbledon 2022 | Simona Halep, lăudată în presa internaţională după prestaţia stelară cu Paula Badosa! Cifrele uluitoare ale campioanei noastre
4
iul.
20:50
Reacţii fabuloase după ce Simona Halep a „demolat-o” pe Badosa: „Nu s-a chinuit s-o bată!” / „E agresivă, mai bună pe iarbă decât pe zgură!”
4
iul.
20:40
Simona Halep – Amanda Anisimova, în sferturi la Wimbledon 2022. „Simo” conduce la duelurile directe
4
iul.
20:30
Simona Halep vrea să fie din nou „regină” la Wimbledon: „E o plăcere! Terenul este deosebit!”
Alexandru Chipciu este jucătorul lui CFR Cluj
Fotbal • 27 iun., 14:44
Marele regret al lui Alex Chipciu: ”Am greșit când am plecat! Am renunțat la bani mulți să vin la CFR Cluj!”
Denis Drăguș și George Pușcaș
Fotbal extern • 2 mart., 20:54
Vești excelente pentru Edi Iordănescu! George Pușcaș a marcat din nou pentru Pisa. La scurt timp, Denis Drăguș a înscris pentru Standard Liege!
Denis Drăguș
Fotbal extern • 26 ian., 23:05
Denis Drăguș, cel mai în formă atacant român din 2022! A marcat și în Eupen – Standard Liege 0-2. „Mă bucur pentru acest gol!”