Dennis Man a marcat în Galatasaray – Parma! Ce notă a primit după 30 de minute jucate în victoria contra campioanei Turciei

Alex Masgras Publicat: 28 iulie 2024, 9:46

Dennis Man a marcat în Galatasaray - Parma! Ce notă a primit după 30 de minute jucate în victoria contra campioanei Turciei

Dennis Man, în timpul meciului Galatasaray - Parma / Twitter Parma

Dennis Man a marcat în Galatasaray – Parma, duel câştigat cu 2-0 de nou-promovata din Serie A. Meciul a avut loc pe terenul campioanei Turciei, iar golul secund a fost marcat de internaţionalul român.

Italienii au deschis scorul în minutul 42, pentru Hernani, în timp ce Dennis Man a majorat diferenţa în minutul 70.

Introdus în minutul 60, Dennis Man şi-a făcut imediat simţită prezenţa pe terenul campioanei Turciei. În minutul 70, el a scăpat singur cu portarul lui Galatasaray, pe care l-a driblat şi a marcat cu poarta goală. De asemenea, Man a mai avut o ocazie importantă, atunci când şutul său a lovit bara.

Pentru prestaţia sa, Dennis Man a fost notat de cei de la sofascore.com cu 8, cea mai mare notă de pe teren.

Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a fost schimbat la pauză şi a fost notat cu 6,7.

Prima reacţie a lui Dennis Man, după ce şi-a prelungit contractul cu Parma

Prima reacţie a lui Dennis Man, după ce şi-a prelungit contractul cu Parma. Internaţionalul român s-a arătat extrem de încântat de faptul ca şi-a prelungit contractul cu echipa din Serie A.

Mai mult, Man a ţinut să le mulţumească celor din conducere şi le-a transmis fanilor că se simte perfect la fosta echipă a lui Gianluigi Buffon.

„Vreau să transmit că sunt recunoscător tuturor oamenilor care lucrează în acest club și în special președintelui Krause pentru încrederea pe care mi-a arătat-o până acum. Asta este bucuria mea acum, astăzi, că pot continua această călătorie cu Parma. Mă simt foarte bine aici și cred că mai am multe de demonstrat și de oferit acestui club”, a spus Dennis Man după ce şi-a prelungit contractul cu Parma.

Dennis Man şi-a prelungit oficial contractul cu Parma. Internaţionalul român a semnat noua înţelegere, valabilă până în 2027. Acesta a devenit cel mai bine plătit jucător din lotul „cruciaţilor”.

Parma a anunţat oficial faptul că Dennis Man şi-a prelungit contractul. „Cruciaţii” au postat o fotografie cu internaţionalul român la care au adăugat un mesaj scurt: „Man 2027”, au notat italienii, pe conturile oficiale ale clubului.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

România, în semifinale la dublu rame feminin la Jocurile Olimpice! Ioana Vrînceanu şi Roxana Anghel au câştigat a doua serie

12:08

David Popovici s-a calificat în semifinale la 200 de metri liber cu cel mai bun timp! Cursă fantastică pentru înotătorul român!

12:00

VIDEOIsack Hadjar a câştigat cursa principală de Formula 2 din Belgia, LIVE în AntenaPLAY

11:30

Bernadette Szocs – Jingyl Zhou 4-1! Românca, victorie fabuloasă în primul meci la simplu de la Jocurile Olimpice!

1 VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45) 2 FotoCele mai frumoase sportive de la Jocurile Olimpice 2024! Întorc toate privirile la competiția din Paris 3 FotoNadia Comăneci, reacție de trei cuvinte după participarea surpriză la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 4 VIDEOCallum Voisin a câştigat cursa principală din Formula 3, LIVE în AntenaPLAY! Prema Racing a cucerit titlul la constructori 5 UPDATETeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 1. Performanțe obținute de tricolori la canotaj, tenis şi tenis de masă! 6 Foto„Spectacol amețitor!” Reacții împărțite, după festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice! Cât a costat întregul eveniment