”Domenec Torrent, ca Hagi!” Scandal la Galatasaray. Echipa lui Moruțan și Cicâldău, criticată după o nouă umilință. Cum se apără antrenorul

De Dragoș Vasile
Publicat: 21.01.2022, 13:23

Scandal monstru la Galatasaray

Coșmarul continuă pentru Galatasaray. Domenec Torrent, succesorul lui Fatih Terim, a ajuns la două înfrângeri din două meciuri de campionat.

Gheorghe Hagi, în 2004, și Sigfried Held, în 1989, au mai înregistrat o astfel de contraperformanță în istoria grupării ”Cim Bom”. ”Domenec Torrent, ca Hagi!”, au titrat jurnaliștii de la fotomac.com.

”Avem vreo 7-8 jucători lipsă. Motivul pentru care suntem aici este că echipa nu a avut rezultate. Ne-am îmbunătățit, dar starea noastră de spirit trebuie să fie cât mai bună.

Când o echipă precum Galatasaray nu obține rezultate decente, jucătorii sunt și ei afectați moral. Trebuie să jucăm mult mai bine și să obținem rezultate mai bune pentru a face fani fericiți.

Majoritatea jucătorilor sunt foarte tineri. Aceast lucru îi poate afecta. Sunt probleme foarte serioase cu finalizarea în ultimele 15 minute, la fel ca în ultimul joc. Nu ar fi trebuit să primim două goluri în ultimul minut”, s-a apărat antrenorul lui Galatasaray, după ce a fost criticat, citat de fanatik.com.

Galatasaray – Kasimpașa 1-3. Dezastru total pentru echipa lui Moruțan și Cicâldău

Galatasaray a suferit o nouă înfrângere în Turcia, împotriva celor de la Kasimpasa, scor 1-3, în etapa a 22-a. Românii Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău au fost titulari, dar n-au putut să-si ajute echipa să evite eșecul.

Galatasaray a început bine meciul și, după câteva ratări importante, a deschis scorul în minutul 39, prin Dervisoglu, din pasa lui Olimpiu Moruțan. Românul a recuperat un balon și l-a lansat pe coechipierul său spre poartă, care a finalizat faza cu sânge rece.

Galatasaray n-a reușit însă să țină de avantajul ei până la intrarea la cabine. Ryan Donk e egalat pentru Kasimpasa în minutul 45+3, după o gafă a lui Moruțan, care a pasat mingea greșit.

Kasimpasa a trecut în avantaj în minutul 60, prin Bozok, moment în care antrenorul lui Galatasaray, Domenec Torrent, s-a enervat și a făcut două schimbări dintr-un foc, printre care s-a numărat și Olimpiu Moruțan, pe care l-a scos din teren.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

7
23:17
Un veteran de la Real Madrid, mesaj emoționant înainte de returul cu Bayern Munchen din Ligă: „Probabil va fi ultimul meci”
7
23:16
Răspunsul primarului Buzăului la întrebarea dacă aşteaptă duelurile cu Gigi Becali: „Sper ca Gloria Buzău să devină «Steluţa» 2”
7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
7
22:02
„Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
7
21:52
Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
7
21:46
„N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului
7
21:14
„A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!