Dragoş Nedelcu, pierdut în Germania! :) Interviu amuzant în Bild. “A trebuit să o caut pe Google pe Sandhausen”. Reacţia antrenorului Fortunei Dusseldorf: “Vine din România”

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 iulie 2021, 19:24

Comentarii
Dragoş Nedelcu, pierdut în Germania! :) Interviu amuzant în Bild. A trebuit să o caut pe Google pe Sandhausen. Reacţia antrenorului Fortunei Dusseldorf: Vine din România

Facebook Fortuna Dusseldorf

Întrebat despre adversara pe care o va avea la debutul în Bundesliga 2, internaţionalul român a fost sincer şi a recunoscut că a căutat pe Google date despre locul în care va juca.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dragoş Nedelcu, pierdut în Germania după împrumutul la Fortuna Dusseldorf

Sandhausen? A trebuit să o caut mai întâi pe Google. Am aflat că abia s-a salvat de la retrogradare anul trecut. Ceea ce ştiu cu siguranţă este că trebuie să câştigăm în prima etapă pentru a avea un start bun în campionat“, a declarat Dragoş Nedelcu pentru sursa citată.

Antrenorul Fortunei, Christian Preusser, a avut o reacţie imediată. A anunţat că îi va oferi lui Nedelcu toate datele de care are nevoie.

Cum aş putea să fiu supărat pe el pentru că nu a mai auzit până acum de Sandhausen? Dragoş tocmai a venit din România. Îi vom arăta ce trebuie să ştie despre Sandhausen şi îl vom pune să vizioneze ultimul amical al adversarei noastre“, a glumit tehnicianul de 37 de ani.

Cei de la Bild s-au amuzat şi au încercat să îl ajute pe Nedelcu. “Cum putea fundaşul central să ştie că Sandhausen este în Baden-Wurttemberg, care aparţine de districtul Rhein-Neckar, că are 15.000 de locuitori şi că joacă în liga secundă din 2012?” s-au întrebat jurnaliştii.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali nici nu a știut unde îl trimite pe Dragoş Nedelcu

Dragoș Nedelcu a plecat de la FCSB și a semnat cu Fortuna Dusseldorf, club din liga a doua germană. Toate astea deși Gigi Becali a declarat că fotbalistul său va ajunge la o echipă din Cipru.

L-am împrumtat în Cipru. L-am înțeles pe băiat. Deși am zis că nu vreau să dau drumul ăstora mai importanți din echipă, am făcut o excepție pentru Nedelcu. O să aflați cât de curând toate detaliile transferului, dar el oricum o să se ducă cu Mirel și la Olimpiadă”, a spus Gigi Becali pentru ProSport, pe 7 iulie.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:38

O nouă tragedie în fotbalul românesc! A murit în accident de mașină

13:31

Luis Suarez ar putea reveni la naţionala Uruguayului pentru Cupa Mondială

13:29

Veste excelentă pentru Cristiano Bergodi! Ce s-a întâmplat înaintea meciului cu Universitatea Craiova

13:13

Alexandru Roșca crede că Dinamo poate reintra în cursa pentru titlu: “Ne trebuie o victorie”

12:28

Zeljko Kopic, despre Mircea Lucescu: “A fost o onoare pentru mine să-l cunosc”

12:19

Totul sau nimic pentru Kopic cu CFR Cluj: “Nu e ușor când rezultatele nu sunt bune”

1 Patronul lui PAOK a decis: 8 milioane de euro pentru Răzvan Lucescu 2 Decizia luată de PAOK Salonic, după ce Răzvan Lucescu le-a interzis jucătorilor să participe la înmormântarea lui Mircea Lucescu 3 Apariție surpriză pe Național Arena. Cine a venit să-i spună adio lui Mircea Lucescu: „A marcat o generație” 4 FotoMircea Lucescu a fost înmormântat cu onoruri militare la Cimitirul Bellu 5 Cum a fost Dinamo la un pas de o tragedie aviatică în Vinerea Marea. “Am trecut printr-o mare cumpănă” 6 Cutremur la o echipă de Liga 2! Antrenorul, demis după ultima înfrângere. Mihai Pintilii, înlocuitorul ideal
Citește și