Închide meniul

Drama unui jucător lăsat în urmă de Șumudică pe timpul pandemiei. "Sunt într-o situație desprinsă dintr-un film"

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 aprilie 2020, 14:14

Comentarii
Drama unui jucător lăsat în urmă de Șumudică pe timpul pandemiei. "Sunt într-o situație desprinsă dintr-un film"

Marius Șumudică a reușit să revină în România

Lusitanul are familia departe și stă închis în casă de 20 de zile. A ajuns să își împartă timpul între antrenamente fizice și gătit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică l-a convins pe Andre Sousa să vină în Turcia

În momentul în care pandemia a blocat fotbalul din Turcia, Marius Șumudică a plătit 50.000 de euro pentru a închiria un avion privat. Și-a adus staff-ul cu el, dar mulți dintre jucători au rămas la Gaziantep. Printre ei și Andre Sousa, care a oferit declarații impresionante pentru turcii de la Fanatik.

"Mi-aș dori să fiu alături de familie, dar nu mai există niciun zbor spre țara natală. Oricum, este mai bine să rămân aici pentru a nu risca viața mea sau a celorlalți. Dacă nu se reia repede campionatul, mă voi gândi cum să fac să ajung acasă. Sunt într-o situație care credeam că e posibilă doar în filme. Sper că am înțeles, cu toții, că nu este nimic mai important decât libertatea. Soția, fiul meu de 6 ani și fiica de 5 luni sunt în Portugalia acum", a reacționat mijlocașul care, sezonul trecut, a jucat pentru spaniolii de la Sporting Gijon.

Sousa a vorbit și despre Marius Șumudică. Antrenorul român l-a convins să aleagă campionatul Turciei.

"Șumudică a fost motivul pentru care am venit aici. El m-a chemat la Antep și mi-a arătat cât de mult mă dorește în echipă. Îi mulțumesc că are atât de multă încredere în mine. Este un om foarte pasionat, care trăiește pentru fotbal. Își dorește ca și jucătorii lui să fie la fel", a precizat portughezul care are un gol în 6 apariții pentru Gaziantep.

Reclamă
Reclamă

Sousa este coechipier cu doi jucători români, Alexandru Maxim și Alin Toșca.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:55 24 dec.
EXCLUSIVJucătorul de naţională care i-a spus “da” lui Gigi Becali! FCSB pregăteşte super-transferul iernii în Liga 1
21:48 24 dec.
VideoJurnal Antena Sport | A venit Moșul!
21:44 24 dec.
Mihai Stoica, toate detaliile despre primul transfer al iernii de la FCSB: „A arătat foarte bine”
21:06 24 dec.
Atletico Madrid, contactată pentru transferul lui Horațiu Moldovan. Echipa care insistă pentru portarul român
20:53 24 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Cozonacul campionilor de la fitness și culturism
20:51 24 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Un Crăciun pe datorie
1 Mihai Stoica a anunțat o revenire importantă la FCSB: “Din primul minut” 2 “E Rapid o variantă?” Nicolae Stanciu, anunț despre viitorul său: “E plăcut să auzi” 3 Jucătorul de la FCSB pe care Leo Grozavu l-ar transfera la Botoșani, pentru a cuceri un titlu istoric cu moldovenii: „Admirabil” 4 EXCLUSIVCât costă creația artistică pe care Peluza Nord ar fi folosit-o fără acordul autorului! Alți fani plătesc pentru munca lui 5 Achiziție spectaculoasă pentru o echipă din Liga 3 chiar în Ajunul Crăciunului: “Un club serios înseamnă și condiții” 6 Inter și Juventus pregătesc schimbul iernii! Ce jucător poate ajunge sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și