Închide meniul

“E greu de privit!” Spanionii nu au avut milă de Istvan Kovacs. Prestaţia românului de la Atletico-PSG, taxată

Gabriel Zamfirescu Publicat: 16 iunie 2025, 8:46

Comentarii
E greu de privit! Spanionii nu au avut milă de Istvan Kovacs. Prestaţia românului de la Atletico-PSG, taxată

Profimedia

Istvan Kovacs nu a avut deloc un meci uşor la Campionatul Mondial al Cluburilor. Arbitrul român a condus disputa dintre PSG şi Atletico Madrid încheiată cu victoria deţinătoarei Champions League, scor 4-0. Spaniolii s-au revoltat după mai multe decizii ale fluieraşului, iar Diego Simeone a gesticulat nervos pe margine.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Istvan Kovacs a fost atacat dur de către spanioli. Diego Simeone a fost cel mai dur cu fluieraşul român. A aplaudat şi a gesticulat pe margine la deciziile centralului.

Istvan Kovacs, în colimatorul spaniolilor

Două momente importante a avut Istvan Kovacs în acest meci. A aavut de analizat un gol al spaniolor la VAR. Atletico reuşise să reducă din diferenţă. Apoi, a acordat a acordat un penalty pentru parizieni. Arbitrul a și explicat pentru publicul prezent. Ambele decizii au fost de partea celor de la PSG. Presa spaniolă a fost extrem de dură cu arbitrul.

 

Reclamă
Reclamă

„Prestația arbitrului a fost dezastruoasă. Luis Enrique nu va avea prea multe de reproșat arbitrului Kovacs”, au scris cei de la AS, completaţi de o altă publicaţie din Spania.

 

Reclamă

„Arbitrajul pe care îl trăiește Atleti la Los Angeles este ceva greu de privit. Cât de groaznice și cât de inegale sunt deciziile. Singurul pe care l-au menținut a fost decis în cele din urmă de VAR”, a scris o altă publicație din Spania.

 

Şi suporterii lui Atletico Madrid l-au atacant vehement pe Istvan Kovacs. „Teribilă prestația echipei, dar și mai teribilă prestația arbitrului Istvan Kovacs”, scrie Atletico Universe. „Este cel mai incompetent arbitru pe care l-am văzut, nu corupt, ci incompetent, nu poate mai mult”. Alții au trecut la mesaje extreme: „Te vom găsi și te vom omorî”, a scris un alt internaut.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:02
Gigi Becali n-a renunțat la visul “Ianis Hagi la FCSB”: “El, oricând vrea, dă un telefon Gică”
11:59
Aberdeen – FCSB LIVE TEXT (21:45). Campioana, la un pas de faza principală Europa League. Echipele probabile
11:43
“90% din angajați nu au fost de acord”. Ies la iveală detalii despre venirea lui Hamilton la Ferrari
11:27
Marius Şumudică, interzis la Rapid? Ce s-a întâmplat după ce Denis Ciobotariu l-a lăudat pe fostul antrenor
11:09
Mauro Pederzoli, profund impresionat de Costel Gâlcă: “Un profesionist fantastic”. Ce a spus despre Giulești
10:42
Bogdan Stelea “pune tunurile” pe un jucător plecat de la Dinamo în vară: “N-am cum să înțeleg așa ceva”
1 Ce jucător dispare de pe lista FCSB-ului pentru a-i face loc lui Mamadou Thiam. Anunţul lui Gigi Becali 2 Gigi Becali a confirmat transferul lui Mamadou Thiam la FCSB: “L-am luat”. Câţi bani a plătit în schimbul lui 3 Anunțul momentului pentru Dinamo! Răzvan Burleanu a dat vestea: “N-ați avut o poziție oficială” 4 Răzvan Burleanu, prima reacţie după scandalul de la tragerea la sorţi din Cupă: “Vina a fost recunoscută” 5 Destinaţie surpriză pentru Ianis Hagi. Cu ce echipă negociază şi ce salariu uriaş ar putea încasa 6 Florin Prunea, discurs dur după ce Mamadou Thiam a semnat cu FCSB: “Nu e în regulă! Vor sufla şi în iaurt”
Citește și