Mihai Stoica ştie la ce echipă ar trebui să se transfere Radu Drăguşin. Managerul general de la FCSB a avut doar cuvinte de laudă la adresa fundaşului de la Genoa, mărturisind că Premier League este campionatul care i s-ar potrivi perfect.
Radu Drăguşin este curtat cu insistenţă de Tottenham şi Napoli. Fundaşul român a impresionat în acest sezon la Genoa, iar cota sa a explodat, ajungând la suma de 20 de milioane de euro.
Mihai Stoica ştie la ce echipă ar trebui să se transfere Radu Drăguşin
Mihai Stoica a analizat posibilele destinaţii ale lui Radu Drăguşin, şi a ajuns la concluzia că Tottenham ar fi destinaţia perfectă pentru fundaşul român. MM susţine că stopperul are un fizic potrivit pentru nivelul de joc din Anglia.
De asemenea, MM a mai declarat că şi salariul ar fi unul mai bun pentru Radu Drăguşin la Tottenham.
„Eu aş spune altceva. Joci în 4 sau în 5? Este cel mai important sistemul. Aş zice Premier League pentru fizicul lui. E foarte mare şi foarte bine făcut. Şi golul ăsta de l-a marcat cum sare si cum se arcuieşte şi loveşte mingea cu capul. Zici că e sculptat de Michelangelo.
Este o problemă la ambele echipe pentru că va face o mare schimbare indiferent de ce va alege. Genoa e bună, joacă în 3, ambele astea doua joacă sus. Poate Tottenham mai sus şi mai riscant. Meciul cu Chelsea? Eu nu am văzut aşa ceva de când mă uit la meciuri. Jucau cu fundas central la mijlocul terenului şi cu portarul la 40 de metri.
A fost ceva… Riscant la ambele. Cred că e salariu mai bun în Premier League şi cred că îi se potriveşte. Doar că e diferit faţă de fundaşii centrali pe care îi are momentan Tottenham”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.
Radu Drăguşin, lăudat de italieni după Bologna – Genoa 1-1
Radu Drăguşin a fost lăudat de italieni după prestaţia din duelul Bologna – Genoa, încheiat cu scorul de 1-1. Internaţionalul român a avut din nou o evoluţie solidă şi a primit una dintre cele mai mari note din echipa „grifonilor”.
