Închide meniul

Fatih Terim, în pragul disperării: “M-am săturat să tot spun asta”. Galata, cu Moruţan şi Cicâldău titulari, o nouă înfrângere ruşinoasă. Suporterii au luat foc

Gabriel Zamfirescu Publicat: 8 ianuarie 2022, 21:19

Comentarii
Fatih Terim, în pragul disperării: M-am săturat să tot spun asta. Galata, cu Moruţan şi Cicâldău titulari, o nouă înfrângere ruşinoasă. Suporterii au luat foc

Profimedia

Fatih Terim îşi apără echipa după înfrângerea suferită în faţa celor de la Giresunspor, 0-1, pe propriul teren. Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău au fost titulari, dar nu au putut evita dezastrul. La final, fanii şi-au vărsat nervii pe jucători.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fatih Terim, în pragul disperării

”Nu este plăcut. Sincer, a fost ceva la care nu m-am așteptat. Ne-am obișnuit să primim gol înainte să ajungem la poartă sau să primim gol la prima ocazie. Îmi pare rău,dar nu sunt obișnuit cu asta la Galatasaray. Unde sunt jucători tineri, sunt și suișuri și coborâșuri, dar întotdeauna sfârșim prost. Nu putem înscrie goluri ușoare. M-am săturat să tot spun asta. Jucătorii pe care îi numim marcatori sunt absenți. Au o problemă.

Indiferent cu cine joacă, Galatasaray trebuie să câștige. Am început acest război știind de ce vom avea parte. Susțin acest proiect, îl protejez. Mergeam la vestiare când am auzit reacțiile din tribune. Am ieșit și i-am luat pe jucători unul câte unul. Nimeni nu merită așa ceva. Sunt alături de ei în momentele astea. Știu că sunt foarte supărați.

Plângem în vestiar. Am spus asta încă din prima zi în care am devenit antrenor. Trebuie să fim concentrați înaintea meciului și să râdem după partidă. Depinde de noi dacă după meci plângem sau râdem. Ei trebuie să își pună mâinile în cap și să se gândească la asta. Nu merită cuvintele urâte. Ei sunt cei care ne reprezintă în Europa și care ne vor duce sus. Suporterii sunt supărați, dar nu ar trebui să insulte. Bineînțeles că nici eu nu sunt obișnuiți cu aceste rezultate. Avem parte de un sezon în care victoriile nu sunt suficiente”, a declarat Fatih Terim la finalul partidei, conform fanatik.com.

Moruţan şi Cicâldău, parcurs ruşinos

Olimpiu Moruţan a fost integralist, în timp ce Alexandru Cicâldău a rezistat pe teren până în minutul 73. Nu au putut evita înfrângerea. Galatasaray se află la cel mai slab sezon din ultimii 42 de ani. În sezonul 1979-1980, fosta campioană a Turciei terminat pe locul 9, cu doar opt victorii în 30 de etape. Atunci, încă exista sistemul cu două puncte la victorie. Acum, Galata a ajuns la a şaptea înfrângere din acest sezon şi e pe locul 10 în Turcia, cu 27 de puncte. Giresunspor a urcat pe locul 13, cu 25 de puncte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:15
FCSB, “condamnată” de elveţieni, înaintea meciului cu Basel: “Dacă nici pe ei nu îi batem, atunci pe cine?”
10:55
Românul care va antrena o echipă naţională la Cupa Africii pe Națiuni. A fost pezentat oficial
10:46
“Dezgustător!” Reacţii dure după ce Trent a fost huiduit de fanii lui Liverpool: “Suporterii decid”
10:31
Salariul pe care un fost fotbalist al României îl câştigă la pește congelat, în Elveţia
9:57
Florin Talpan cere excluderea naţionalei României din competițiile UEFA! “Federația a fost complice”
9:56
Dezvăluiri tulburătoare despre Cornel Dinu: “Nu vrea să mai dialogheze cu oamenii”
1 Alertă în Gruia! S-a cerut intrarea CFR-ului în insolvență 2 Valeriu Iftime, savuros! A numit echipele care vor ajunge în play-off: “Vă daţi seama ce a ajuns Botoşaniul” 3 “Trebuie arestat” Fanii englezi s-au năpustit asupra lui Istvan Kovacs după ce nu i-a dat penalty lui Liverpool! 4 Rapid pregătește primul transfer al iernii. Mutarea de titlu pe care vor să o facă giuleștenii 5 Fostul jucător de la FCSB, refuz categoric pentru Gigi Becali: “Cel puţin cât e acolo” 6 “Ce ţi-a spus Istvan Kovacs?” Ce a răspuns Xabi Alonso la conferinţa de presă, după Liverpool – Real Madrid 1-0
Citește și