FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Andrei Cordea, omul meciului: „O emoţie pe care nu pot s-o descriu!” Mesaj categoric pentru rivalele la titlu: „Vrem să câştigăm fiecare meci!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 25.07.2021, 23:38
Actualizat: 25.07.2021, 23:41

Andrei Cordea (22 ani) a oferit prima reacţie după succesul clar din derby-ul cu Universitatea Craiova.

Andrei Cordea

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Andrei Cordea, omul meciului în FCSB – Universitatea Craiova 4-1

Cordea a fost omul meciului. A oferit două pase de gol şi a marcat din nou cu o execuţie superbă. Acesta a dezvăluit că prestaţiile sale se datorează faptului că a fost primit foarte bine la FCSB de coechipieri.

„Este un sentiment pe care nu pot să îl descriu. Am avut mai mulţi suporteri. Cunoşteam foarte mulţi jucători, m-am integrat foarte bine, iar băieţii m-au primit foarte bine. Este o emoţie pe care nu pot s-o descriu. Noi suntem la FCSB şi trebuie să câştigăm fiecare meci. Îmi fac treaba cât mai bine şi să câştig. Concentrarea s-a văzut. Nu ne puteam lua după un meci”, a declarat Andrei Cordea la Digi Sport.

FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Spectacol total pe Arena Naţională! „Perlele” lui Gigi Becali s-au întrecut în execuţii superbe

FCSB a făcut spectacol pe Arena Naţională în derby-ul cu Universitatea Craiova. Roş-albaştrii au câştigat la scor, 4-1.

Derby-ul de pe Arena Naţională a început tare. Olimpiu Moruţan a deschis scorul, în minutul 7, cu o „torpilă” de la aproape 30 de metri. Octavian Popescu a majorat avantajul după doar 9 minute. Acesta a marcat din pasa lui Andrei Cordea.

Spre finalul primei reprize, Andrei Cordea a dus scorul la 3-0 cu o nouă execuţie superbă. Acesta este al doilea meci consecutiv în care tânărul fotbalist înscrie pentru FCSB.

În repriza secundă, Mateiu şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 60, iar Markovic a închis tabela, cu un gol venit după ce s-a distrat cu defensiva adversară.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 10, cu 3 puncte.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Laurențiu Reghecampf a răbufnit la conferința de presă
Fotbal intern • 16:41
Întrebarea care l-a scos din minți pe Laurențiu Reghecampf! Antrenorul Universității Craiova a răbufnit. „Asta e ideea ta, nu?”
Laurenţiu Reghecampf, după Craiova - Gaz Metan 1-0
Fotbal intern • 15:31
Laurenţiu Reghecampf le-a declarat război lui Edi Iordănescu şi Dan Petrescu: „Principalul obiectiv e ăsta!” Ce a spus de revanşa din Cupa României cu CFR Cluj şi de excluderile lui Mateiu şi Bălaşa
Fotbal intern • 12:24
CS Hunedoara – FCSB | „Vrem să câştigăm Cupa României!” Darius Olaru îşi avertizează colegii înaintea meciului cu urmaşii lui Andone şi Lucescu: „Ştim că nivelul lor nu este acela”
Un bărbat a prins un aligator imens, dar ceea ce a găsit în stomac l-a lăsat fără cuvinte: „Are în jur de 5.000 de ani”
1
Foto Florin Tănase „a semnat” cel mai tare contract al vieții! Florinel Coman, apariție care l-ar face invidios și pe Ilie Năstase. Cum s-au afișat „perlele” lui Gigi Becali la cununia civilă
14:39 Simona Halep și Darren Cahill s-au despărțit pentru a doua oară. Antrenorul australian a ajutat-o pe „Simo” să scrie istorie! 14:02 BREAKING NEWSCUTREMUR! Simona Halep a anunţat că Darren Cahill nu mai este antrenorul său. Mesajul transmis de campioana noastră: „Este timpul să punem capăt colaborării noastre!” 13:59 Moment fabulos la „Asia Express”! Turcii l-au implorat pe Gică Hagi să îl trimită pe Ianis la Galatasaray: „Te rugăm, trimite-ţi fiul aici! Vrem un nou erou să aibă numele Hagi” 12:56 Cristiano Ronaldo este cel mai bine plătit fotbalist din lume. Pe ce loc se află Lionel Messi şi cum arată TOP 10 12:27 Cristiano Ronaldo a prins 32,51 km/h. Iute ca vântul și ca gândul! 12:24 CS Hunedoara – FCSB | „Vrem să câştigăm Cupa României!” Darius Olaru îşi avertizează colegii înaintea meciului cu urmaşii lui Andone şi Lucescu: „Ştim că nivelul lor nu este acela” 11:14 Se anunţe restricţii dure la Australian Open 2022! Simona Halep ar putea să nu participe 10:58 VIDEOHunedoara fierbe înaintea marelui meci cu FCSB! Imagini fabuloase cu fanii hunedoreni: show total cu torţe pe stadion. Temerea lui MM Stoica: „Să dea Dumnezeu să nu fie așa!” 10:28 ULUITOR! Are 50 de copii, este urmărit de Interpol pentru trafic de droguri şi a debutat în fotbalul profesionist la 60 de ani! Imaginile care fac înconjurul planetei 9:54 AS.ro LIVE | Bogdan Win a fost invitatul lui Cătălin Oprişan! Dezvăluiri spectaculoase ale componentului din Naţionala de Fotbal a Artiştilor