Final de telenovelă! Radu Drăguşin a fost împrumutat de Juventus în Serie A
Radu Drăguşin a fost dorit de mai multe echipe vara aceasta, iar Juventus a luat decizia finală. Tânărul fundaş român a fost împrumutat la Sampdoria, astfel că va fi rivalul torinezilor în acest sezon, anunţă cunoscutul jurnalist Gianluca Di Marzio.
La noua echipă, Drăguşin va fi pregătit de Roberto D’Aversa, fostul antrenor al lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă de la Parma.
Drăgușin are 19 ani, fiind cotat de site-ul de specialitate transfermarkt.com la 3.000.000 de euro. Acesta a debutat în sezonul trecut la echipa mare a lui Juventus, pentru care a jucat de patru ori.
Andrea Pirlo l-a trimis pe teren în minutul 90 al partidei cu Genoa, din luna decembrie. Românul a mai jucat în două partide din Cupa Italiei şi în duelul cu Dinamo Kiev, din UEFA Champions League.
Radu Drăguşin a luat examenul de Bacalaureat: „Şi ei spun că nu le poţi face pe ambele”
Radu Drăguşin a promovat examentul de Bacalaureat şi s-a mândrit cu notele obţinute pe reţelele sociale. Fundaşul a susţinut examenele la Liceul cu Program Sportiv din Cluj. El a obţinut media generală de 9,16.
Cea mai mare notă a obţinut-o la Logică şi argumentare: 9,7. La istorie a primit 9,15 şi la Limba şi literatura română a luat 8,65.
Drăguşin a postat notele pe contul de Instagram, alături de un mesaj în care îi ironizează pe cei care consideră că fotbaliştii nu pot fi buni şi la învăţătură. „Şi ei spun că nu le poţi face pe ambele”, a transmis Drăguşin.
- Radu Drăguşin a fost împrumutat de Juventus
- Fundaşul român va fi adversarul torinezilor în acest sezon
- Cursa Marelui Premiu de la Abu Dhabi e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY, duminică de la 15:00
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Lucescu este foarte manipulator și viclean!” Cine rupe tăcerea despre selecţionerul României
- Afacerea în care investește Radu Drăgușin banii de la Tottenham. Are încasări fabuloase
- Lionel Messi a numit cel mai bun antrenor din cariera sa: „Este unic”
- Un fotbalist african, trecut şi pe la Rapid, pretinde că împlinește 38 de ani, dar a picat testul poligraf
- Deian Sorescu, gol de senzaţie în Turcia! A înscris dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri!

































