Turcii sunt dispuși să renunțe la organizare, fiindcă nu vor fi spectatori în tribune. UEFA ia în calcul alte soluții pentru a încheia sezonul din Liga Campionilor, iar un Final 8 în Lisabona ar fi cel mai bun lucru.
Finala Ligii Campionilor ar putea avea loc în Lisabona
Estadio da Luz, arena celor de la Benfica, ar fi stadionul ce ar găzdui acel Final 8 în care ar participa cele mai bune echipe de pe continent. Totodată, forul european ar mai avea și alte variante: Munchen (Germania – pe Allianz Arena) sau Madrid (Spania – pe Wanda Metropolitano).
Meciurile din sferturile de finală, semifinale și finală se vor juca într-o singură manșă într-o perioadă de 7 până la 10 zile. Atalanta, RB Leipzig, Paris Saint-Germain și Atletico Madrid sunt cele patru formații calificate în sferturi, iar în optimi mai sunt de jucat următoarele partide: Manchester City – Real Madrid, Bayern – Chelsea, Juventus – Lyon și Barcelona – Napoli.
- UEFA vrea să mute finala Ligii Campionilor
- În ce format s-ar desfășura competiția
- Patru echipe sunt deja calificate în sferturi
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
- Nota primită de Denis Drăguș în Rizespor – Eyupspor 3-0. Valentin Mihăilă, rezervă neutilizată
- Revoltă în India după vizita lui Lionel Messi! Siguranţa argentinianului a fost pusă în pericol
- Statuie uriașă pentru Lionel Messi. Nebunie la sosirea starului argentinian
- Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri






























