Inter – Sassuolo 0-2. Campioana Italiei, umilită la ea acasă! Dortmund – Monchengladbach 6-0. Aubameyang, ”dublă” de senzație în Valencia – FC Barcelona 1-4. Robert Lewandowski, spectacol în Bayern – Furth 4-1. Rezultatele zilei sunt AICI

• Valencia – FC Barcelona 1-4

Update: Inter – Sassuolo 0-2. Campioana en-titre a Italiei a fost umilită la ea acasă și ratează ocazia de a urca pe primul loc în Serie A.

Update: Dortmund – Monchengladbach 6-0. GOOOL! Emre Can a închis tabela în derby.

Update: Dortmund – Monchengladbach 5-0. GOOOL! Reus, ”dublă”, Malen, Wolf și puștiul Youssoufa Moukoko au marcat în derby.

Update: Inter – Sassuolo 0-2. Campioana Italiei este condusă la pauză. Raspadori și Scamacca au marcat pentru oaspeți.

Update: Bayern – Furth 4-1. GOOOL! Chupo-Moting a marcat și el.

Update: Bayern – Furth 3-1. GOOOL! Robert Lewandowski face spectacol. Atacantul polonez a reușit ”dubla”.

Update: Valencia – FC Barcelona 0-3. GOOOL! Soler a redus din diferență, dar reușita a fost anulată de VAR. Pentru catalani, Aubameyang a reușit ”dubla”, iar Frenkie de Jong a marcat și el.

Update: Bayern – Furth 2-1. GOOOL! Griesbeck și-a băgat mingea în propria poartă.

Update: Leeds – Manchester United 2-4. GOOOL! Puștiul Elanga și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Update: Valencia – FC Barcelona 0-1. GOOOL! Aubameyang a marcat primul gol pentru gruparea catalană.

Update: Bayern – Furth 1-1. GOOOL! Robert Lewandowski a restabilit egalitatea.

Update: Leeds – Manchester United 2-3. GOOOL! Fred i-a readus pe ”diavoli” în avantaj.

Update: Bayern – Furth 0-1. La pauză, campioana Germaniei este condusă. Hrgota a reușit golul oaspeților.

Update: Leeds – Manchester United 2-2. GOOOL! Raphinha și Rodrigo au restabilit egalitatea în doar 1 minut.

Update: Leeds – Manchester United 0-2. GOOOL! Bruno Fernandes a majorat avantajul ”diavolilor roșii”.

Update: Leeds – Manchester United 0-1. GOOOL! Harry Maguire a deschis scorul.

Update: A început Leeds – Manchester United. Cristiano Ronaldo este titular.

UPDATE 15:28. Fluier final! Fiorentina – Atalanta 1-0. Trupa lui Gasperini a pierdut duelul din etapa a 26-a din Serie A. Valentin Mihăilă a fost introdus pe teren în minutul 82. Atacantul român nu și-a creat vreo ocazie periculoasă în timpul scurt petrecut pe gazon. Piatek a marcat golul victoriei pentru Fiorentina.

UPDATE 15:15. Valentin Mihăilă a fost aruncat în luptă, în minutul 82 al meciului dintre Fiorentina și Atalanta. Este cea de-a treia apariție a atacantului român la formația din Bergamo.

UPDATE 14.45. Fiorentina – Atalanta 1-0. Malinovsky reușește să trimită mingea în poartă, dar golul oaspeților este anulat de VAR pentru un offside.

UPDATE 14:40. Fiorentina – Atalanta 1-0. Piatek deschide scorul, după un assist oferit de Gonzalez.

UPDATE 13:00. Valentin Mihăilă, rezervă în Fiorentina – Atalanta. Românul, lăsat din nou pe bancă de Gasperini.

În Premier League, Manchester United se pregătește pentru meciul cu Leeds. În Bundesliga, Bayern Munchen și Borussia Dortmund continuă cursa pentru titlu, iar în Serie A, Inter va încerca să detroneze rivala AC Milan.

Tot astăzi, Răzvan Lucescu și Alexandru Mitriță au meci tare cu Aris! Derby-ul orașului Thessaloniki, dintre Aris și PAOK, începe de la ora 19:30. Aflată pe locul 2 în prima ligă din Grecia, trupa lui Lucescu Jr. are un avans de 18 puncte față de marea rivală.

Ce crezi că va face FCSB cu PAOK, după ce a învins-o pe Sepsi?

0:03 1 oct.

Costel Gâlcă, prima reacție după Universitatea Craiova – Unirea Slobozia 3-0. Mesaj pentru suporteri: „Le cer să ne susțină!”

0:03 1 oct.

„E o anomalie” Mihai Stoica, reacţie vehementă după ce FRF a anunţat că FCSB nu va primi arbitri străini: „Cum facem cu grecii?”

23:37

Mircea Lucescu a dezvăluit că România este ultima echipă din cariera lui! „Il Luce”, declaraţie de dragoste pentru naţională

23:32

Parma – Cagliari 2-3. Răzvan Marin şi Dennis Man au marcat în duelul românilor din Serie A! Meci „nebun” pe „Ennio Tardini”

23:26

Răzvan Marin, gol fabulos în Parma – Cagliari! L-a învins pe portarul din echipa lui Man și Mihăilă cu un șut de „generic”

23:15

VideoCristiano Ronaldo, gol superb în Al Nassr – Al Rayyan! Motivul pentru care meciul s-a întrerupt minute în şir după reuşita lui

1 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!” 2 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!” 3 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţii 4 FC Porto – Arouca 4-0 şi Braga – Rio Ave 4-0 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal 5 VIDEOBernadette Szocs – Xiaona Shan 1-3 a fost în AntenaPLAY, la China Smash 2024. Românca, eliminată în primul tur 6 VIDEOAl Nassr – Al Rayyan 2-1 a fost în AntenaPLAY. Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane au marcat pentru gazde! Rezultatele zilei