“Cred că dacă am şi înscris primul gol, am fi câştigat meciul. Trebuie să acceptăm situaţia. Nu este uşor, dar putem fi mândri pentru că am luptat foarte bine în faţa uneia dintre cele mai bune echipe din lume. Am dat totul.
Thomas Tuchel: "Ne-am lăsat sufletul pe teren"
Ne-am lăsat sufletul pe teren. Am făcut ce trebuia pentru a câştiga, iar până la urmă a lipsit eficienţa. Manuel Neuer a fost incredibil. Ne-a lipsit puţin posesia şi trebuie să avem încredere oentru a ţine mingea. În ciuda acestui lucru, am avut mai multe ocazii mari în prima repriză.
Mă simt gol, şi au am dat totul. Acum sunt dezamăgit, dar nu prea mult, pentru că după patru titluri şi această finală avem toate motivele să fim mândri”, a spus Tuchel, după meci.
Bayern Munchen a învins, duminică, la Lisabona, Paris Saint-Germain, scor 1-0, şi a câştigat Liga Campionilor pentru a şasea oară în istoria sa. PSG a rămas fără niciun trofeu al Ligii.
- Thomas Tuchel a pierdut finala Ligii Campionilor
- Bayern Munchen - PSG 1-0
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Dezastru: fostul dinamovist, OUT până în 2027!
- Mitriţă, ca Messi! A râs de adversarii săi şi a dat 2 pase decisive pentru Zhejiang Professional. Video
- Cristi Chivu semnează un nou contract cu Inter. Pe ce perioadă a bătut palma cu clubul italian
- Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK
- Şoc în Anglia! “Coşmarul” FCSB-ului va juca finala barajului pentru Premier League, după un scandal incredibil!

































