Închide meniul

Galatasaray are pe masă o ofertă pentru Olimpiu Moruţan! Anunţul de ultimă oră făcut de turci

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 iulie 2022, 22:54

Comentarii
Galatasaray are pe masă o ofertă pentru Olimpiu Moruţan! Anunţul de ultimă oră făcut de turci

Alex Cicâldău şi Olimpiu Moruţan / Twitter Galatasaray

Galatasaray a primit o ofertă pentru Olimpiu Moruţan. Jurnaliştii turci anunţă că pe adresa clubului a ajuns o propunere de transfer pentru mijlocaşul român. Fostul jucător de la FCSB ar putea să plece de la gruparea Cim Bom în această vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fotbalistul de 23 de ani a ajuns la Galatasaray în urmă cu un an, în schimbul a 3.5 milioane de euro. A înscris 3 goluri şi a oferit 5 pase decisive, în toate competiţiile, dar nu i-a convins pe conducătorii clubului.

Galatasaray are o ofertă pentru Olimpiu Moruţan

Potrivit fanatik.com.tr, Moruţan este tot mai aproape de o plecare de la echipa care a făcut un sezon catastrofal şi s-a clasat pe locul 13 în campionat.

Echipele din Super Lig îl doresc pe mijlocaşul român Olimpiu Moruţan. AM aflat că o echipă a depus deja o ofertă oficială la clubul Galatasaray. Este vorba de un împrumut“, anunţă sursa citată.

Ankaragucu este una dintre echipele care, în ultima săptămână, şi-a dorit să îl aducă pe Moruţan sub formă de împrumut. Nu s-a ajuns la un acord, dar sunt şanse să fi revenit cu o nouă ofertă.

Reclamă
Reclamă

Moruțan și Cicâldău au fost puși la zid în presa din Turcia și de fanii lui Galatasaray. Românii au fost considerați unii dintre vinovații pentru dezastrul de la gruparea Cim-Bom din sezonul trecut.

Giovanni Becali a anunțat ce se întâmplă cu Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău pot primi o nouă șansă la Galatasaray, a asigurat Giovanni Becali. Cei doi români trebuie să-l impresioneze pe noul lor antrenor, Okan Buruk.

La Galatasaray, după 20 iulie vom ştii despre ce e vorba. E un antrenor nou, trebuie să-i vadă (n.r. – pe Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău), să se acomodeze. Nu vă plângeţi că sunt echipe care îi vor pe amândoi. Man şi Mihăilă nu se mişcă”, a spus Giovanni Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă

Gigi Becali a anunțat că nu va mai da „nici 5 bani” pe jucători și că va aduce înapoi la echipă doar fotbaliști împrumutați la alte formații. Latifundiarul din Pipera ia în calcul inclusiv o posibilă revenire a lui Moruțan la FCSB.

Moruțan, dacă vrea să vină împrumut, e ok. Altfel, nu mă interesează. Dacă voi reuși să câștig campionatul sau să mă calific în cupele europene, doar așa mai bag bani în fotbal. Eu nu vreau să mai risc. În trecut am riscat, uneori mi-a ieșit. Acum nu mai vreau să risc”, a spus Gigi Becali, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:07
Dinamo poate da lovitura! Ofertă uriașă pentru căpitanul Cătălin Cîrjan
15:50
Incredibil! Senegal și-a adus “talismanul norocos” înaintea semifinalei cu Egiptul lui Salah: “Are marfa la el?”
15:37
Daniel Pancu: “Eu consider o mică-minune dacă ajungem în play-off”. Mai cere transferuri
15:20
UPDATECe rol va avea Ilie Dumitrescu la FRF. În ce proiect se implică. A fost prezentat oficial
15:03
David Popovici l-a bătut pe Leon Marchand şi e cel mai bun înotător european din 2025
14:54
Sub contract cu Botoşani, jucătorul a semnat cu Universitatea Cluj. Valeriu Iftime îl face praf: “E bolnav încontinuu”
1 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma, transfer de 22 de milioane de euro 3 Adrian Şut l-a sunat pe Gigi Becali după ce s-a transferat. Ce a urmat: “Mi-a zis…” 4 Gigi Becali a aruncat bomba: „Ne-am înțeles”. Cât a costat aducerea jucătorului de Champions League 5 Jude Bellingham a răbufnit după plecarea lui Xabi Alonso: “Clovni! Să fie traşi la răspundere” 6 Gigi Becali anunţă că azi se poate face super-transferul iernii la FCSB: “E fotbalist de fotbalist”
Citește și