Galatasaray, din rău în mai rău! Echipa lui Olimpiu Moruțan și Alex Cicâldău a fost umilită acasă de o echipă din Liga 2. Meci nebun cu 8 goluri!

Dragoș Vasile Publicat: 28 ianuarie 2022, 16:57

Comentarii
Galatasaray, din rău în mai rău! Echipa lui Olimpiu Moruțan și Alex Cicâldău a fost umilită acasă de o echipă din Liga 2. Meci nebun cu 8 goluri!

Profimedia

Galatasaray, umilită acasă de o echipă din Liga 2

Galatasaray a disputat un amical cu Tuzlaspor, iar echipa lui Moruțan și Cicâldău a fost umilită la ea acasă. Confruntarea s-a disputat la baza de antrenamente a formației ”Cim-Bom”. Cei doi români legitimați la echipă nu au evoluat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa lui Domenec Torrent a pierdut cu 2-6. În prima repriză, Kurt și-a dat autogol în minutul 15, dar Ezeh i-a adus pe oaspeți în avantaj cu o ”dublă”, în minutele 20 și 28. În repriza secundă, Ehez a reușit hat-trick-ul, în minutul 50. Kurt a marcat și el, în minutul 59. Sahinturk a punctat pentru 5-2, iar Bardhi a închis tabela, în minutul 83. Pentru Galata a mai punctat Bayram, în minutul 66.

Galatasaray se află la cel mai slab sezon din ultimii 34 de ani. Se află acum abia pe locul 15, cu 10 eșecuri, 7 succese, 6 egaluri, şi un golaveraj negativ, 28-33, la doar 3 puncte deasupra zonei retrogradării.

Olimpiu Moruțan, dorit cu orice preț de Marius Șumudică

Gruparea ”Cim Bom” a început ”curățenia”, astfel că Olimpiu Moruțan se vede nevoit să își găsească o nouă echipă.

Salvarea vine de la Marius Șumudică, care îl vrea Yeni Malatyaspor, grupare care a făcut deja o ofertă concretă pentru mijlocaș, potrivit sporx.com. Domenec Torrent va lua decizia finală.

Reclamă
Reclamă

Cotat la 5 milioane de euro, Olimpiu Moruțan a bifat 26 de apariții pentru Galatasaray în acest sezon, în toate competițiile, reușind să înscrie 3 goluri și să ofere 5 pase decisive.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:35

VideoJurnal Antena Sport | Chemat de Djokovic în galeria de la Zenica cu Italia, bosniacul Dzumhur a spus “pas”

20:33

„Să iasă să ne spună de ce a renunțat la Farul?” Hagi, tras la răspundere înainte să preia naționala

20:31

VideoJurnal Antena Sport | De la puști vine speranța

20:30

VideoJurnal Antena Sport | Împreună la bine şi la rău

20:29

VideoJurnal Antena Sport | Tenisul e viața ei

20:27

VideoJurnal Antena Sport | Povestea merge mai departe

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 5 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 6 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă
Citește și