Gareth Bale vrea să se retragă din fotbal! Galezul era printre favoriții lui Carlo Ancelotti la Real Madrid. Când își va anunța decizia

Alexandru Ivan Publicat: 5 iunie 2021, 11:34 / Actualizat: 5 iunie 2021, 14:54

Comentarii
Gareth Bale vrea să se retragă din fotbal! Galezul era printre favoriții lui Carlo Ancelotti la Real Madrid. Când își va anunța decizia

Gareth Bale vrea să se retragă

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gareth Bale vrea să se retragă din fotbal. După sezoane bune în care a fost ținta principală a fanilor lui Real Madrid, galezul a mers “acasă”, la Tottenham, însă nu și-a regăsit forma de altă dată nici în Nordul Londrei. De altfel, în ultimii ani, Gareth Bale a mai jucat la nivel înalt doar pentru naționala Țării Galilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gareth Bale se gândește la retragere

La Real Madrid, Bale a avut o relație complicată cu Zinedine Zidane. Fanii au crezut că acesta se va descătușa de probleme la Tottenham, dar se pare că Bale și-a pierdut complet motivația pentru fotbal.

MARCA notează că fotbalistul legitimat la Real Madrid se gândește serios să se retragă după EURO 2020. Bale ar putea astfel să se concentreze asupra golfului, una dintre marile sale pasiuni.

Gareth va reveni la Real Madrid pe 30 iunie, odată ce împrumutul său la Tottenham va expira. Galezul mai are un singur an de contract cu formația din capitala Spaniei, însă înțelegerea ar putea fi încheiată de comun acord încă din această vară. 12 milioane de euro pe sezon este salariul lui Bale la Real Madrid, unul dintre cele mai mari din echipă.

Ancelotti îl voia pe Bale la Real Madrid

Vestea posibilei retrageri a lui Gareth Bale vine ca un șoc pentru Carlo Ancelotti, noul antrenor de la Real Madrid. Italianul a fost mereu fanul jucătorului galez, reușind să-l transforme într-un superstar.

Reclamă
Reclamă

De altfel, Ancelotti l-a inclus pe Bale în planurile sale pentru sezonul următor. Rămâne de văzut ce decizie va lua galezul, ținând cont că Zidane nu mai este pe Bernabeu.

Crescut la Southampton, Gareth Bale s-a transferat la Tottenham în 2007. Real Madrid îl transfera în 2013, pentru 101 milioane de euro.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28 11 mai

A scris istorie după El Clasico! Primul jucător din istorie cu titlu în Spania, Anglia, Italia, Germania și Portugalia

0:21 11 mai

„Surpriză”. Spaniolii, surprinși de ce s-a întâmplat pe teren, după ce Barcelona a câștigat titlul în La Liga

0:20 11 mai

Pedri, mesaj emoţionant pentru Hansi Flick, după ce Barcelona a cucerit titlul în La Liga: “Pentru tatăl lui”

0:11 11 mai

„Nu voi uita niciodată acest moment!” Reacția plină de emoție a lui Hansi Flick după titlul Barcelonei

0:00 11 mai

Pentru prima dată în istorie: Barcelona a câștigat titlul și a stabilit o bornă umilitoare pentru Real Madrid

23:55

CAMPEONES! Barcelona sărbătorește titlul 29 după victoria din El Clasico! Rashford, reușită fantastică

1 Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie” 2 Când se joacă FCSB – Botoșani, semifinala barajului de calificare în Conference League. Partida, pe terenul campioanei 3 „Renunță la 50.000 de euro”. Singura condiție pusă de Daniel Pancu pentru a semna cu Rapid. Detalii de la negocieri 4 „Nu se poate! Este atât de greșit!” Legenda lui United, șocată de golul anulat care o duce pe Arsenal aproape de titlu 5 “Au încercat să mă bată”. Scandal cât casa la Oțelul după plecarea unui jucător: “A țipat și a spart ușa” 6 Calculele pentru ca Dinamo să încheie sezonul pe locul 3! Cum pot evita “câinii” barajul pentru Conference League
Citește și