George Pușcaș, „dublă” în Turcia! Atacantul naționalei a făcut spectacol în Bodrumspor – Adana Demirspor 3-1

Alex Ioniță Publicat: 29 septembrie 2024, 21:08

George Pușcaș, dublă” în Turcia! Atacantul naționalei a făcut spectacol în Bodrumspor – Adana Demirspor 3-1

George Pușcaș, „dublă” în Turcia!

George Pușcaș a reușit o „dublă” în Turcia! Atacantul echipei naționale a avut o evoluție excelentă, în partida cu Adana Demirspor, din etapa cu numărul 7.

George Pușcaș a fost titular în duelul menționat anterior și și-a făcut simțită prezența încă din minutul al 13-lea. Atunci, românul a marcat din pasa lui Dimitrov.

Bodrumspor a intrat cu un avantaj de un gol la cabine, iar scorul a fost majorat de Sulejmanov, în minutul 54. Gravillon a redus din diferență în minutul 60, iar scorul final a fost stabilit de George Pușcaș.

Românul a marcat după un penalty ratat, din pasa lui Mahommed. Mai apoi, George Pușcaș a fost înlocuit, în minutul 88.

După acest meci, specialiștii de la sofascore.ro i-au oferit nota de 8,6 lui George Pușcaș, acesta fiind desemnat și omul meciului. Media notelor din echipa lui Bodrumspor a fost de 7,03.

Sofascore.ro

După această „dublă”, George Pușcaș a ajuns la 3 goluri marcate pentru Bodrumspor. Românul a mai înscris într-o partidă cu Konyaspor, care s-a jucat pe data de 24 august și care s-a încheiat cu victoria echipei la care este legitimat Pușcaș, scor 3-1.

Mircea Lucescu a ales: convocările preliminare pentru meciurile cu Cipru și Lituania. Nu lipsesc Puşcaş şi Hagi

Mircea Lucescu a ales şi a trimis convocările preliminare pentru stranieri, pentru meciurile cu Cipru şi Lituania. Meciul din Kaunsas va fi live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 15 octombrie.

George Puşcaş face parte din lotul preliminar gândit de Lucescu, acolo unde îi găsim şi pe Ianis Hagi sau Vlad Dragomir.

În momentul de față, Bodrumspor este pe locul 8 în clasamentul din Turcia, cu 9 puncte obținute după 7 partide jucate. De notat este că această poziție se poate modifica, având în vedere că nu toate echipele și-au jucat partidele din această etapă.

PORTARI

Florin NIȚĂ (Damac | Arabia Saudită, 26/0), Horațiu MOLDOVAN (Sassuolo | Italia, 11/0);

FUNDAȘI

Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 23/1), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 23/0), Adrian RUS (Pisa | Italia, 22/1), Andrei BURCĂ (Baniyas | Emiratele Arabe Unite, 33/1), Virgil GHIȚĂ (Cracovia | Polonia, 1/0);

MIJLOCAȘI

Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 19/0), Marius MARIN (Pisa | Italia, 24/0), Răzvan MARIN (Cagliari | Italia, 61/7), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 76/15), Vlad DRAGOMIR (Pafos | Cipru, 0/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 30/8), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 26/5), Ianis HAGI (Rangers | Scoția, 41/5), Florinel COMAN (Al Gharafa | Qatar, 18/1);

ATACANȚI

Denis DRĂGUȘ (Trabzonspor | Turcia, 17/4), George PUȘCAȘ (Bodrumspor | Turcia, 45/11), Daniel PARASCHIV (Oviedo | Spania, 1/1).

Prinde Dinamo un loc în play-off în acest sezon?

Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în meciul cu Sepsi! Jucătorii care au ieşit şi cine a intrat pe teren

22:30

VIDEOPAOK – Aris 0-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu, prima înfrângere a sezonului chiar înaintea meciului cu FCSB

21:54

Florin Tănase a marcat primul gol de la revenirea la FCSB, în meciul cu Sepsi! A primit o centrare excelentă de la Băluță

21:47

Daniel Bîrligea speră să prindă transferul vieţii şi să-l umple de bani pe Gigi Becali: „O mândrie şi o fericire foarte mare”

1 CFR Cluj – UTA 1-3! Fanii i-au cerut demisia lui Dan Petrescu! Omondi, Costache şi Kadiri i-au adus punctele lui Rednic 2 VIDEOAdina Diaconu și Andreea Dragoman, învinse dramatic la China Smash 2024. Competiția continuă în AntenaPLAY 3 Mesaj superb primit de Răzvan Lucescu de la patronul Ivan Savvidis, înainte de PAOK – Aris (duminică, 20:30, AntenaPLAY) 4 Rapid – Oțelul 0-0! Marius Şumudică rămâne fără victorie în Giuleşti! Dorinel Munteanu, neînvins în Liga 1 5 „Vrei război? Acum e război!” Pep Guardiola, reacție de necrezut după ce a auzit declarațiile rivalilor din Premier League 6 Elias Charalambous anunță schimbări înainte de Sepsi – FCSB! Unde îl vede pe Vlad Chiricheș: „Poate juca acolo dacă e nevoie”