Atacantul bosniac îşi va dona tot salariul unor organizaţii caritabile din Germania. Conform atacantului bosniac, salariul său pe un an este mai mic de 100 de mii de euro. Bosniacul va primi de la Schalke doar bonusurile stipulate în contract.
"Schalke se află într-o situație financiară dificilă, dar nu mă deranjează, având în vedere că nu am venit să câștig bani, ci să joc în Bundesliga.
Am decis să nu primesc salariul de bază, astfel că îi voi dona unor organizații caritabile și voi juca doar pentru bonusuri", a declarat Ibisevic.
Ibisevic a jucat 340 de meciuri din Bundesliga şi a marcat 127 de goluri. Pentru naţionala Bosniei Herţegovina, Ibisevic a jucat 83 de meciuri şi a marcat 28 de goluri.
- Vedad Ibisevic a semnat cu Schalke
- Atacantul bosniac îşi va dona salariul pe un an
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Marius Șumudică, eșec devastator în campionat! Karim Benzema a călcat în picioare echipa românului
- “Un nou capitol!” Radu Drăgușin, anunţ despre viitorul lui în Anglia
- Denis Drăguș, “dublă” de senzație în Cupa Turciei. Primele goluri după 10 luni pentru atacantul român
- Aflat în conflict cu Al-Nassr, Cristiano Ronaldo a revenit la antrenamente! Care era nemulţumirea starului
- Supravieţuitorul incendiului teribil din Elveţia, mărturii tulburătoare: “Eram ca paralizat. Le strigam numele”


































