Ghinion teribil pentru Dennis Man în partida din Cupa Italiei, dintre Inter şi Parma. Internaţionalul român s-a accidentat şi a cerut schimbare, după doar 26 de minute de joc.
Dennis Man a început partida „de foc” cu Inter din postura de titular. Internaţionalul român se afla la a şaptea partidă consecutivă în care evolua din primul 11, după ce a revenit din accidentare.
Ghinion teribil pentru Dennis Man! Internaţionalul român s-a accidentat în Inter – Parma
Dennis Man a cerut schimbare în minutul 26, după ce nu a mai putut continua partida cu Inter. Internaţionalul român a acuzat dureri în zona coapsei drepte. În locul lui, antrenorul Parmei, Fabio Pecchia, l-a introdus pe Stanko Juric.
🔄 | 25′ Inter 0 – 0 Parma
Cambio per noi: dentro Juric per Man #InterParma #CoppaItaliaFrecciarossa pic.twitter.com/jntjpxEqxZ
— 𝐏𝐚𝐫𝐦𝐚 𝐂𝐚𝐥𝐜𝐢𝐨 𝟏𝟗𝟏𝟑 (@1913parmacalcio) January 10, 2023
„Pecchia este forţat să facă prima schimbare, după ce românul a cerut schimbare, şi i-a făcut loc lui Juric”, notează jurnaliştii de la gazzetta.it.
Imediat după ce l-a înlocuit pe Dennis Man, Stanko Juric a deschis scorul în partida cu Inter. Sârbul a marcat în minutul 38 al confruntării cu trupa lui Simone Inzaghi.
Dennis Man se afla la a 16-a partidă pentru Parma, în actualul sezon. Internaţionalul român de 24 de ani a reuşit să marcheze patru goluri în actuala stagiune.
În partida cu Inter, pe banca de rezerve a celor de la Parma se află şi Valentin Mihăilă. Fostul mijlocaş al Universităţii Craiova a revenit în lotul echipei sale, după accidentarea suferită la începutul lunii decembrie.