Gică Hagi a fost dat de gol de presa din Turcia. Jurnaliştii turci au dezvăluit faptul că în septembrie, la meciul amical Farul – Galatasaray 3-1 Gică Hagi ar fi avut o discuţie cu antrenorul lui Galatasaray, Fatih Terim.
Gică Hagi, dat de gol!
Discuţia dintre cei doi antrenori ar putea avea urmări. La revederea cu Împăratul Terim, Regele Hagi a rememorat momentele în care tehnicianul turc l-a adus la gruparea Cim Bom Bom, în 1996. Mai mult, în cadrul discuţiei private cei doi au vorbit şi despre unul dintre cei mai promiţători jucători din fotbalul românesc. Este vorba despre puştiul minune, Enes Sali, cel care a devenit în acest sezon cel mai tânăr marcator din Liga 1. “E mult mai talentat decât mine, vei auzi lucruri mari despre el. E foarte talentat. Nu e ușor să găsești un jucător la fel de talentat ca el”, ar fi spus Hagi, potrivit haberalani.net.
Enes Sali a debutat şi la naţionala mare
Conform sursei citate, antrenorul constănțenilor, Gică Hagi, i l-ar fi recomandat pe Enes Sali lui Fatih Terim. Mai mult, Enes Sali a fost convocat la naționala mare a României la doar 15 ani, la începutul lui noiembrie şi a debutat în tricoul naţionalei în ultimul meci din preliminariile Mondiale, contra amatorilor din Liechtenstein.
- Gică Hagi, dat de gol
- Fotbalistul pe care Regele i l-a recomandat lui Fatih Terim
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Victorie mare pentru Genoa. Echipa patronată de Dan Șucu, pas important în salvarea de la retrogradare
- Antrenorul lui DC United, susținere totală pentru Louis Munteanu, după revenirea pe teren: “Nu e ușor”
- Fază incredibilă în Croația. Trebuia să returneze mingea și a dat gol. Ce a urmat i-a lăsat mască pe fani
- Klopp revine pe bancă. A bătut palma cu un club și a stabilit primul transfer: Erling Haaland
- Un meci din prima ligă a fost amânat după un incident șocant: „Ne-a luat foc vestiarul” Ce s-a întâmplat
































