Gică Popescu, dezvăluiri despre sacrificiile făcute de Ianis Hagi pentru a se recupera cât mai repede: „A venit în vacanță cu preparator fizic!”

Cosmin Olteanu Publicat: 29 ianuarie 2023, 9:18

Comentarii
Gică Popescu, dezvăluiri despre sacrificiile făcute de Ianis Hagi pentru a se recupera cât mai repede: A venit în vacanță cu preparator fizic!”

Ianis Hagi / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gică Popescu a făcut mai multe dezvăluiri despre sacrificiile făcute de Ianis Hagi pentru a se recupera cât mai repede.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sâmbătă, Ianis Hagi a revenit pe teren după un an și șapte zile de stat pe „bară”, din cauza unei accidentări groaznice. Internaționalul român a fost introdus, în joc, în minutul 72 al partidei Rangers – St. Johnstone, 2-0, care a contat pentru etapa a 23-a din prima ligă scoțiană.

Gică Popescu, dezvăluiri despre sacrificiile făcute de Ianis Hagi pentru a se recupera cât mai repede

Gică Popescu susține că Ianis Hagi a dovedit că este un fotbalist conștiincios, în perioada de recuperare. Acesta a dezvăluit că, până și în vacanță, fiul „Regelui” a mers însoțit de preparatorul fizic și kinetoterapeutul său.

„Astăzi (n.r. ieri) s-a mai întâmplat un lucru important pentru fotbalul românesc, s-a întors Ianis Hagi. A jucat pentru Rangers după un an de chin. E un lucru important pentru el, pentru echipa națională.

Am stat mult timp lângă Ianis în perioada asta, fiind și vacanță. Știam că e un tip foarte serios, dar nu mi-am închipuit să fie atât de conștiincios.

Reclamă
Reclamă

A venit în vacanță cu preparator fizic, cu kinetoterapeut. Dimineața, de la 8 la 12, făcea patru ore de recuperare. Asta în perioada de vacanță! Mă bucur nespus că îl văd iar în tricoul lui Rangers.

E tânăr. Cu cât înaintezi în vârstă, e mai greu să te întorci după astfel de accidentări. Sunt convins că până în vară va fi jucătorul de dinaintea accidentării”, a declarat Gică Popescu, pentru primasport.ro.

Antrenorul lui Rangers: „A fost superb faptul că a putut intra pe teren!”

„Ianis nu era nici măcar aproape de a fi titular. A fost superb faptul că a putut intra pe teren, acasă, azi! A jucat chiar puţin mai mult decât mi-am dorit iniţial. Am avut mereu această zi în minte.

Reclamă

A fost extraordinar faptul că a putut reveni, după un an, pe Ibrox, şi să fie ovaţionat de fani şi să înţeleagă cât de important este pentru ei.

Mi-a fost greu să aleg echipa de start azi, probabil a fost cea mai puternică de când am venit aici. Atunci când eşti titularizat, trebuie să îţi iei tricoul şi să îl păstrezi. Va fi mare competiţie pe fiecare post! Aştept puţin mai mult de la echipa mea, ca să fiu sincer”, a declarat Michael Beale, antrenorul lui Rangers, despre Ianis Hagi, la finalul partidei cu St. Johnstone.

  • 24 de ani are Ianis Hagi
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:22

Fostul antrenor de la FCSB a văzut declaraţiile lui Florin Tănase şi intervine: „Lucruri care ţin de vestiar!”

17:34

FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă

17:23

Figo îi cere demisia lui Gianni Infantino! Atac dur al legendei Portugaliei: „Cel mai josnisc, cel mai laş”

17:04

A murit fostul acţionar de la FC Argeş! De curând revenise alături de echipă

17:03

Dennis Politic, la Rapid? Daniel Pancu a fost întrebat direct despre jucătorul de la FCSB

16:40

Jucătorul de 70.000.000 de euro a revenit pe teren după aproape 2 ani de absenţă

1 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază 2 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!” 3 Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat” 4 Gigi Becali, ofertă pentru Jovo Lukic! Mesaj categoric pentru U Cluj: „Exclus să dau mai mult”. Ce salariu i-a pregătit 5 Echipa lui Dan Șucu, dezastru în meciul cu o echipă de Premier League: 10-1! 6 Basarab Panduru a distrus un jucător de la FCSB, după remiza cu Farul: „Nici când era slab nu era atât de slab”
Citește și