Griezmann: s-a culcat catalan, s-a trezit plăpumar!

De Cătălin Oprișan
Publicat: 1.09.2021, 14:24
Actualizat: 2.09.2021, 1:44

Transferuri multe și nebune în această vară. Și în ultima noapte! Griezmann a revenit la Atletico, Saul a ajuns la Chelsea, Barcelona și-a luat al doilea de Jong

Antoine Griezmann a revenit la Atletico, așa cum îi era dorința. Barcelona a scăpat de un salariu de 21.000.000 de euro, iar ”plăpumarii” l-au înregimentat la ora locală 23.59!!! Concret, francezul, campion mondial, a fost doar la un minut distanță de a rămâne pe ”Camp Nou”.

Griezmann a venit la FC Barcelona în 2019, după 257 de meciuri la trupa lui ”Cholo” Simeone, cu care a rămas în condiții excelente, contra unei sume uriașe, 120.000.000mde euro, clauza de reziliere a contractului său. Dar Antoine nu s-a aflat în apele sale niciodată printre catalani, deși a adunat peste 100 de meciuri. Concret, Barcelona a pierdut prin Messi și Griezmann 60 de goluri pe sezon, dar a făcut o economie de 150.000.000 euro.

Tot la miezul nopții, catalanii l-a luat pe Luuk de Jong, de la Sevilla și i-au dat numărul 10, cel al lui Messi, lui Ansu Fati…

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Pedri a semnat prelungirea contractului cu FC Barcelona
Fotbal extern • 15 oct., 15:55
Uluitor! Pedri, confundat de Joan Laporta cu Lionel Messi. Cum a reacționat puștiul minune al Barcelonei care „valorează mai mult de un miliard de euro”
Fotbal extern • 13 oct., 14:53
Barcelona a început „revoluția”! Acord total cu Pedri pentru prelungirea contractului. Clauză de reziliere de un miliard de euro!
Fotbal extern • 12 oct., 14:03
Ronaldo, OZN-ul de acum 25 de ani: 48 metri, 10 secunde, 34 de pași, 16 atingeri
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
Iuliu Mureșan și-a pus mâinile în cap când a aflat că Dario Bonetti ar putea veni în locul lui Mircea Rednic. Ce se întâmplă la Dinamo
1
11:51 VIDEOFază monumentală la finalul meciului Lazio – Inter 3-1. Ce a putut face Luiz Felipe. Arbitrul l-a eliminat direct 10:57 Cosmin Olăroiu, dat de gol! Ce a făcut antrenorul înainte de FCSB – Mioveni: „Acum am dat din casă” 10:43 Mirel Rădoi, atacat fără menajamente: „Nu l-am cunoscut aşa ranchiunos”. Neconvocarea lui Ronaldo Deaconu, motivul discordiei 10:10 Momente dramatice pentru Denis Drăguș: i-a fost anulat un gol după 7 minute și Standard a fost egalată în minutul 90+10 9:22 Finală incredibilă la Indian Wells. Cei doi nu câștigaseră niciun meci în California până la ediția 2021 9:04 Lovitură dură pentru Gigi Becali! A pierdut o mare sumă de bani. Totul a devenit oficial 9:02 Nota primită de Ciprian Tătărușanu după AC Milan – Verona 3-2. Ce au spus italienii după primul meci al românului din acest sezon 8:51 Ianis Hagi are Scoţia la picioare! Cuvinte uriaşe la adresa românului după meciul cu Hearts: „Este adevăratul număr 10” 8:37 FCSB – Mioveni 3-0 | Ilie Dumitrescu, șocat de penalty-ul primit de FCSB. ”Eu am stat 15-20 de minute, am revăzut cu colegii faza asta” 8:33 Marius Şumudică, avertisment după prima victorie la Malatya: „Mi-a fost dor, Şumudică s-a întors”. Cum i-a cucerit pe turci