Ionuţ Radu, eroul celor de la Inter Milano în amicalul cu Lugano. Românul a apărat două lovituri de departajare

De Antena Sport
Publicat: 18 iulie 2021, 10:04

Ionuţ Radu a apărat două lovituri de departare în amicalul pe care Inter la jucat la Lugano, contând pentru Lugano Region Cup.

Zuma Press / Jonathan Moscrop via Hepta

Ionuţ Radu a fost rezervă la Inter, el intrând pe teren în minutul 61. După 90 de minute de joc, scorul era 2-2, astfel că s-a trecut la lovituri de departajare.

Ionuţ Radu a apărat două lovituri de departajare

Inter Milano s-a impus cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare. Ionuţ Radu a apărat loviturile lui Guidotti şi Covilo. Chiar şi aşa, presa din Italia a dezvăluit că Ionuţ Radu are şanse mici să rămână la Inter, mai ales după transferul lui Alex Cordaz. Inter a folosit pentru prima dată noul echipament.

Ionuţ Radu a câştigat titlul cu Inter Milano

Ionuţ Radu a câştigat titlul cu Inter sezonul trecut, dar contribuția sa a fost una modestă. Radu a intrat la pauza partidei cu Sampdoria în etapa a 35-a (5-1 pentru Inter) și a jucat tot meciul cu Roma în etapa a 36-a (3-1 pentru Inter). Au fost singurele minute bifate de român în sezonul trecut.

Revenit vara trecută pe Meazza, Radu n-a bifat nicio apariție până când Inter și-a asigurat matematic titlul. Ultimul său meci a fost pe 9 ianuarie 2020. La sfârșitul lui 2019, Radu avea o cotă de 15 milioane de euro. Ionuț Radu a ajuns să valoreze în prezent 6 milioane de euro.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

13:20 FotoAroganţa supremă a femeii de 73 de ani care arată ca o adolescentă. De ce are două frigidere în bucătărie 12:17 Dumitru Dragomir a dat de pământ cu FCSB, după umilința cu Silkeborg: „Sunt de râsul lumii, haos total! Să fie adus Pițurcă” 11:47 EXCLUSIVDaniel Pancu, avertisment pentru Nicolae Dică după umilința cu Silkeborg. Decizia care îi poate ruina visul lui Gigi Becali 11:32 „Cu riscul de a fi înjurat”. Helmut Duckadam nu își explică lipsa de reacție a fanilor FCSB după o nouă umilință 11:05 EXCLUSIVDaniel Pancu, despre meciul care a „distrus” naționala României în Nations League: „Nu pot să îmi explic!” 10:46 Nicolae Dică, mesaj clar pentru Octavian Popescu, după Silkeborg – FCSB 5-0. „Trebuie să aibă mai multă încredere în el” 10:20 AS.ro LIVE: Dan Pavel l-a avut invitat special pe Daniel Pancu! Detalii înainte de tragerea la sorţi a preliminariilor EURO 2024 9:40 FotoSuma incredibilă pe care fiul lui Adrian Mutu o cere în momentul în care rămâne fără bani 9:33 Gigi Becali, atacat chiar de nepotul Lucian Becali, după Silkeborg – FCSB 5-0: „Nu poți să păcălești fotbalul la infinit” 9:12 Suma încasată de CFR Cluj după victoria cu Slavia Praga. Lovitură dată de Neluţu Varga
Cristi Chivu e antrenorul lui InterU19
Serie A • 29 iun., 14:48
Cristi Chivu poate ajunge antrenorul lui Inter! „El are toate atuurile. Imediat i se dă posibilitatea”
Romelu Lukaku, în timpul unui meci pentru Chelsea
Premier League • 7 iun., 15:50
A doua plecare din era Todd Boehly: Romelu Lukaku se desparte de Chelsea
Ionuț Radu este portarul lui Inter
Serie A • 7 mai, 17:29
Ionuţ Radu pleacă de la Inter! Două cluburi din Serie A se luptă pentru semnătura portarului român