Ionuţ Radu, viitorul titular al lui Inter! Anunţul făcut de Gazzetta dello Sport: “A dat dovadă de profesionalism! Echipa este pe mâini bune”

Dragoș Vasile Publicat: 2 septembrie 2021, 12:34

Comentarii
Ionuţ Radu, viitorul titular al lui Inter! Anunţul făcut de Gazzetta dello Sport: A dat dovadă de profesionalism! Echipa este pe mâini bune

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ionuţ Radu, viitorul titular al lui Inter! Anunţul făcut de Gazzetta dello Sport

Ionuţ Radu a fost la un pas să plece de la Inter, însă Simone Inzaghi, noul antrenor al campioanei Italiei, a insistat pentru portarul român. Acesta a decis să rămână la Milano, iar Gazzetta dello Sport scrie că sunt şanse mari că goalkeeper-ul să strângă cât mai multe meciuri în viitorul apropiat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Dacă Antonio Conte rămânea, probabil că Ionuţ Radu ar fi plecat. Totuşi, Real Sociedad și Verona au încercat să-i convingă pe cei de la Inter să-l vândă, dar Simone Inzaghi s-a opus. Acesta a avut parte și de susținere din partea conducerii.

Ionuț are mulți admiratori, iar de-a lungul anilor a dat dovadă de profesionalism și respect pentru grup, fără să se plângă sau să vorbească deplasat. Tentația de a pleca și de a juca a fost puternică de data aceasta, dar sentimentul creat de noul staff l-a determinat să rămână la Milano, a doua lui casă.

Noul antrenor Zappala a fost impresionat de reactivitatea românului, care are un joc bun al picioarelor, așa cum se cere pentru portarii moderni. Handanovic rămâne deocamdată titular, dar Inter este pe mâini bune cu Ionuț Radu”, au notat jurnaliştii de la gazzetta.it.

Potrivit site-urilor de specialitate, Ionuţ Radu este cotat la 6 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Ionuţ Radu a dezvăluit ce i-a cerut Simone Inzaghi: „Asta a fost principala lui cerință!”

Ionuţ Radu a acordat un interviu savuros în Italia, în cadrul căruia a dezvăluit ce i-a cerut Simone Inzaghi. Internaţionalul româna vorbit şi despre una dintre pasiunile sale: cântatul la pian.

Simona Inzaghi i-a cerut lui Ionuţ Radu la antrenamentele Interului să îşi îmbunătăţească jocul de picior. Inzaghi l-a înlocuit pe banca campioanei Italiei în această vară pe Antonio Conte.

“Sunt aici din 2015, dar nu mă consider un veteran. Dar vreau să devin, sunt încă tânăr. M-am pregătit bine în presezon. Mă așteptam să fie mai rău după o lună și jumătate de vacanță, nu e ușor când revii la antrenamente. Dar m-am pregătit dinainte, a fost mai bine. Am vorbit cu antrenorul, mi-a explicat că portarul trebuie să fie primul care atacă.

Reclamă

Trebuie să am un joc bun cu mingea la picior ca să lansez acțiuni. Asta a fost principala lui cerință”, a spus Ionuț Radu pentru sempreinter.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:00

LIVE VIDEOThe Countdown Concert e ACUM. Show-uri spectaculoase înainte de startul Campionatului Mondial

0:33

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

0:19

Azi începe Campionatul Mondial 2026, exclusiv în Universul Antena. Toate detaliile în timp real, programul complet, loturile

0:10

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

0:02

Radu Drăguşin ştie cine va câştiga Cupa Mondială! Alegere surprinzătoare în privinţa jucătorului ce va impresiona

0:01

FotoCele 16 stadioane pe care se vor disputa meciurile de la Campionatul Mondial

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali 6 Lovitura momentului în Liga 1: jucătorul de la Cupa Mondială semnează cu o echipă de tradiţie!
Citește și