Închide meniul

Jose Mourinho a ajuns pe masa de operaţie! Ce s-a întâmplat cu antrenorul portughez imediat după meciul lui Fenerbahce

Alex Masgras Publicat: 21 decembrie 2024, 14:15

Comentarii
Jose Mourinho a ajuns pe masa de operaţie! Ce s-a întâmplat cu antrenorul portughez imediat după meciul lui Fenerbahce

Jose Mourinho, în timpul unui meci / Profimedia

Jose Mourinho a plecat de urgenţă de la Istanbul pentru a se opera. Totul s-a întâmplat după remiza înregistrată de Fenerbahce, în meciul cu Eyupspor, încheiat la egalitate, scor 1-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul portughez a fost nevoit să părăsească Istanbulul, a doua zi după meciul de campionat.

Jose Mourinho s-a operat după meciul lui Fenerbahce

Jurnalistul turc Yagiz Sabuncuoglu a fost cel care a dezvăluit că antrenorul portughez a trebuit să plece din Turcia de urgenţă pentru a se opera.

În acest moment nu se cunosc problemele de sănătate ale lui Mourinho. Cert este însă că portughezul nu traversează deloc o perioadă bună la formaţia din Turcia.

“The Special One” a fost intens criticat în ultima perioadă, din cauza rezultatelor. În acest moment, Fenerbahce este pe locul 2, cu 36 de puncte, la 5 puncte în spatele liderului Galatasaray, care are un meci mai puţin disputat.

Reclamă
Reclamă

Pentru jucătorii lui Fenerbahce urmează o săptămână de pauză, după care vor reveni pentru pregătirea meciului cu Hatayspor, care va avea loc pe 5 ianuarie.

Jose Mourinho a uimit pe toată lumea, atunci când a vorbit despre posibila venire a lui Cristiano Ronaldo la Fenerbahce

Jose Mourinho a fost întrebat dacă Cristiano Ronaldo va ajunge la Fenerbahce, iar răspunsul său a uimit pe toată lumea. Antrenorul lusitan a vorbit despre o posibilă reuniune cu CR7, având în vedere că înțelegerea atacantului cu Al-Nassr va expira în vara viitoare.

Jose Mourinho l-a antrenat pe Cristiano Ronaldo la Real Madrid, perioadă în care superstarul, ajuns între timp la Al-Nassr, a adunat 164 de meciuri, 168 goluri și 49 pase decisive.

Reclamă

În cadrul unei conferințe de presă, Jose Mourinho a fost întrebat dacă Cristiano Ronaldo ar putea veni la Fenerbahce.

Tehnicianul lusitan a spus a dat de înțeles, în stilul caracteristic, că Ronaldo nu are loc în atacul lui Fenerbahce.

„Cristiano Ronaldo nu va veni. Principalul motiv este că am trei atacanți și nu mai vreau încă unul!”, a spus Jose Mourinho, citat de dailymail.co.uk.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59
VIDEOSporting – Casa Pia 3-0. Geny Catamo, “dublă”! Campioana en-titre s-a apropiat de liderul FC Porto
23:50
Marius Marin a jucat 68 de minute în Pisa – Atalanta 1-1. Nota primită de jucătorul naţionalei
23:41
Anunţul lui Mario Tudose despre viitorul lui, după ce a învins-o pe FCSB, echipa interesată de el!
23:34
Claudiu Micovschi a învins-o pe FCSB și a trimis „săgeți” către Rapid: „În sfârșit pot să fac asta”
23:32
Dani Coman i-a dat replica lui Gigi Becali, după FC Argeș – FCSB 1-0: „Nu suntem o echipă mică”
23:17
Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi”
1 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 2 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 3 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 4 BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă 5 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie” 6 Ilie Dumitrescu, dialog aprins cu Gică Popescu după ce a semnat cu FRF: “Nu mai sugrumați cluburile cu asta”
Citește și