Închide meniul

Jude Bellingham, amendă uriaşă după ce a făcut praf abitrul derby-ului Borussia Dortmund – Bayern 2-3. Declaraţiile îl costă scump pe puştiul de 18 ani!

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 decembrie 2021, 18:54

Comentarii
Jude Bellingham, amendă uriaşă după ce a făcut praf abitrul derby-ului Borussia Dortmund – Bayern 2-3. Declaraţiile îl costă scump pe puştiul de 18 ani!

Profimediaimages

Bellingham a scăpat de suspendare, dar fost amendat cu 40.000 de euro de Comisia de Disciplină a federaţiei germane. Totul după ce l-a descris pe Felix Zwayer drept un arbitru care a aranjat meciuri în trecut.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jude Bellingham, amendat pentru acuzaţiile făcute după Borussia Dortmund – Bayern 2-3

Îl delegi la cel mai important meci din Germania pe un arbitru care a aranjat partide înainte. La ce te aştepţi? Din punctul meu de vedere nu a fost penalti. Puteţi analiza multe decizii de la meci“, a spus jucătorul englez al Borussiei, imediat după meci.

Fotbalistul a făcut referire în declaraţia sa la faptul că arbitrul Felix Zwayer a fost suspendat şase luni de federaţia germană în 2005, pentru implicarea într-un scandal de trucare a meciurilor, anunţă news.ro.

Bellingham a reamintit de abaterea lui Zwayer imediat după fluierul final, în contextul istoric în care arbitrul fusese pedepsit de DFB cu câţiva ani în urmă“, a precizat comisia.

Reclamă
Reclamă

Instanţa disciplinară a considerat declaraţia lui Bellingham ca fiind “comportament nesportiv”, pedepsindu-l pe internaţionalul englez cu o amendă.

Bayern a câştigat, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, rivala Borussia Dortmund. A revenit de la 0-1 şi s-a impus graţie “dublei” lui Robert Lewandowski. Cel mai frumos gol a fost reuşit de Erling Haaland.

Felix Zwayer, atacat şi de Erling Haaland

Nici vedeta Erling Haaland nu și-a ascuns nervii la finalul meciului. Norvegianul susține că Felix Zwayer a fost arogant cu jucătorii Borussiei Dortmund.

Reclamă

Cred că a fost scandalos. Trebuie să mă calmez puțin acum. Arbitrul a fost arogant și nu vreau să spun mai multe”, a spus și Erling Haaland, după meci.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:43
Parma – Inter 0-2. Cristi Chivu şi-a învins fosta echipă şi şi-a mărit avansul în fruntea clasamentului
22:50
Denis Drăguş, gata să îşi relanseze cariera, după ce a bătut palma cu noua echipă: “Nu a fost uşor ce s-a întâmplat”
22:48
Barcelona – Bilbao 5-0. „Manita arăbească” în Supercupa Spaniei! Catalanii, finaliști după un meci de vis
22:41
Florin Niță, ofertă dintr-o ţară ajunsă în pragul revoluţiei. Ce decide portarul de 38 de ani
22:40
Conducerea Barcelonei a confirmat transferul! Jucătorul era dorit de Cristi Chivu la Inter
22:14
Dinamo pregăteşte un transfer din Olanda. Cu ce fundaş negociază
1 FotoRăsturnare de situaţie în divorţul lui Ilie Năstase de soţia lui, Ioana! Anunţul fostului mare tenismen român 2 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 3 FotoMama din Dorohoi a jucătorului naţionalei României a surprins în Antalya. I-a băgat în şedinţă pe Andrei Nicolescu şi Curelea 4 Rapid, gata să cedeze 3 jucători pentru a lua un fotbalist de la o rivală: “Nu cred că a contat golul cu FCSB” 5 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. FC Argeș și-a vândut o vedetă 6 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă
Citește și