Închide meniul

Julian Nagelsmann nu crede că Mbappe va rata duelul „de foc” dintre Bayern și PSG: „Nu îmi pot imagina așa ceva!”

Sebastian Cristian Publicat: 3 februarie 2023, 18:29

Comentarii
Julian Nagelsmann nu crede că Mbappe va rata duelul de foc” dintre Bayern și PSG: Nu îmi pot imagina așa ceva!”

Julian Nagelsmann / Profimedia

Julian Nagelsmann nu crede că Mbappe va rata duelul „de foc” dintre Bayern și PSG. Antrenorul lui Bayern Munchen a declarat vineri, într-o conferinţă de presă, că el consideră că gruparea pariziană PSG blufează în legătură cu absenţa lui Mbappe de la meciul cu bavarezii, anunță news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Parizienii au anunţat joi că fotbalistul Kylian Mbappe ar putea absenta de pe teren timp de trei săptămâni după accidentarea suferită în meciul cu Montpellier. Asta înseamnă cu Mbappe va rata prima manşă a duelului cu Bayern Munchen din Liga Campionilor, meci programat pentru ziua de 14 februarie.

Julian Nagelsmann nu crede că Mbappe va rata duelul „de foc” dintre Bayern și PSG: „Nu îmi pot imagina așa ceva!”

Julian Nagelsmann, antrenorul bavarezilor, a declarat vineri, într-o conferinţă de presă, că nu crede în absenţa lui Kylian de la partida cu echipa sa. Pentru Nagelsmann, totul este o cacealma:

„Nu cred că Mbappe va rata meciul cu Bayern. Mă aştept să joace, Nu ştiu ce are, pentru că declaraţia de pe site-ul PSG este destul de vagă, dar nu îmi pot imagina că va ratat acest meci”, a spus Nagelsmann.

La rândul său, antrenorul german a anunţat că Sadio Mane este accidentat şi va lipsi la meciul tur cu PSG.

Reclamă
Reclamă

PSG i-a găsit trei posibili înlocuitori lui Neymar! Starul brazilian, tot mai aproape de plecare

Neymar este din nou aproape de o plecare de la PSG, iar oficialii formaţiei de pe Parc de Princes i-au găsit deja trei posibili înlocuitori. Starul brazilian a fost aproape de un transfer şi în vară, însă agentul său nu i-a găsit nicio echipă dispusă să-i plătească salariul colosal.

Neymar nu mai este pe placul celor de la PSG. Salariul imens al brazilianului, cât şi evoluţiile sale oscilanet, îi nemulţumesc pe „şeicii” care conduc destinele parizienilor.

Luis Campos, directorul sportiv de la PSG, şi-a setat obictivele pentru finalul stagiunii. Mai exact, oficialul parizienilor vrea ca Neymar să plece de pe Parc de Princes, anunţă presa din Franţa.

Reclamă

Plecarea brazilianului de capitala Franţei ar permite clubului să cumpere jucători mai tineri. Salariul imens al lui Neymar îi împiedică în prezent pe francezi să plătească sume imense în transferuri.

Astfel, cei trei jucători doriţi de PSG la finalul sezonului ar fi Rafael Leao, de la AC Milan, Marcus Rashford, de la Manchester United, şi Victor Osimhen, de la Napoli.

Fiecare dintre ei costă aproximativ 100 de milioane de euro, iar astfel oficialii parizieni vor fi nevoiţi să aleagă doar unul dintre ei. Rafael Leao nu şi-a prelungit contractul cu AC Milan, şi pare ţinta cea mai probabilă a celor de la PSG, la finalul sezonului.

Neymar evoluează la PSG din 2017, şi mai are contract cu clubul francez până în vara lui 2025. În actuala stagiun, starul brazilian are cifre excelente, marcând 17 goluri în 25 de partide bifate, în toate competiţiile. Totodată, acesta a oferit şi 15 pase de gol.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:13
Lovitura teribilă primită de Cristi Chivu şi Inter
0:59
Se cunosc semifinalele turneului masculin de hochei la Jocurile Olimpice! 3 din 4 sferturi au fost decise în prelungiri
0:21
“De ce?” Cristi Chivu, luat la întrebări de italieni după Bodo/Glimt – Inter 3-1: “Nu e prima dată”. Ce notă a primit
23:55 18 feb.
Bodo/Glimt – Inter 3-1. Cristi Chivu, emoții mari pentru calificarea în optimile Champions League. Toate rezultatele serii
23:25 18 feb.
Gianni Infantino, despre meciurile de la World Cup 2026: “Fiecare meci se va juca în condiţii de sold-out”
23:18 18 feb.
Mihai Stoica a reacţionat după suspendările primite de Cristiano Bergodi şi Andrei Cordea: “Am văzut rapoartele! Aia e problema”
1 Ce suspendare uriașă a primit Radu Petrescu, după gafa din Petrolul – FC Argeș 2-1. Decizia luată de CCA 2 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 3 Ce suspendări au primit Cristiano Bergodi și Andrei Cordea, după scandalul uriaș din CFR Cluj – U Cluj 4 FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română” 5 Foto“Plătesc ca să concurez pentru România!” Julia Sauter muncea la o firmă de catering. Cum le-a cerut ajutor românilor 6 Kyros Vassaras a rupt tăcerea! Verdictul despre greşeala comisă de Radu Petrescu în Petrolul – FC Argeş: “Indiferent de presiune”
Citește și