Jurgen Klopp, cucerit de Erling Haaland
Erling Haaland (21 ani) este unul dintre cei mai curtaţi jucători ai planetei. Jurgen Klopp este ultimul nume important din fotbal care recunoaşte că a fost cucerit de vedeta lui Dortmund. Tehnicianul este cu ochii pe norvegian şi s-a amuzat când a fost întrebat despre transferul acestuia la Liverpool.
“Băiatul este o forţă a naturii, are o energie proprie. Este un jucător incredibil şi îmi place să-l urmăresc. Nu am numărul lui”, a spus Jurgen Klopp, citat de Daily Mail.
În afară de Liverpool, Real Madrid și Chelsea sunt alte echipe care au arătat interes pentru Erling Haaland. Dortmund a cerut 175 de milioane de euro pentru starul norvegian. Potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com, cota sa de piaţă este de 130 de milioane de euro.
„Uraganul” Erling Haaland a lovit la debutul în noul sezon din Bundesliga
Erling Haaland (21 ani) a făcut spectacol la debutul în noul sezon din Bundesliga. Superstarul norvegian a marcat şi a oferit două pase de gol în 34 de minute. Atacantul norvegian a făcut o primă repriză perfectă în meciul cu Frankfurt. Acesta i-a oferit o pasă de gol lui Reus, în minutul 23, după care a avut un nou assist, de data aceasta pentru Thorgan Hazard, în minutul 32.
După doar două minute, Haaland a marcat primul gol în noul sezon şi a ajuns la cota 61 pentru Dortmund, în tot atâtea meciuri disputate. Erling Haaland i-a oferit o pasă de gol şi lui Giovanni Reyna, în minutul 58, şi a ajuns la trei assisturi în partidă. De asemenea, în minutul 72, norvegianul a reuşit „dubla”.
- Jurgen Klopp, cucerit de Erling Haaland
- Ce spune despre transferul superstarului norvegian la Liverpool
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Decizie radicală luată de internaționalul englez! S-a retras de la echipa națională cu câteva luni înainte de Mondial
- Scandal imens de pariuri în fotbalul din SUA! Doi jucători au fost suspendați PE VIAȚĂ
- Neymar, convocat de Ancelotti în lotul preliminar al Braziliei pentru ultimele meciuri înainte de Cupa Mondială
- Apelul disperat al lui Trump în scandalul iraniencelor considerate trădătoare: “Mai mult ca sigur vor fi ucise”
- GOAT! La 40 de ani, fostul atacant al Franței scrie istorie în Mexic: a decis derby-ul și are cifre “monstruoase”

































