Jurgen Klopp nu știe ce să mai facă! Liverpool, a treia înfrângere consecutivă în Premier League. Leicester, 3 goluri în doar 7 minute!

Alexandru Ivan Publicat: 13 februarie 2021, 13:59

Comentarii
Jurgen Klopp nu știe ce să mai facă! Liverpool, a treia înfrângere consecutivă în Premier League. Leicester, 3 goluri în doar 7 minute!

Leicester - Liverpool 3-1

Liverpool a deschis scorul în minutul 67, prin Mohamed Salah. Egipteanul a marcat din pasa lui Alexander Arnold și a ajuns la cota 17 în acest sezon. Salah este golgheterul din Premier League. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Leicester City – Liverpool 3-1. Coșmar pentru Jurgen Klopp 

Campionii Angliei au crezut că vor pleca cu toate cele trei puncte de pe King Power Stadium, dar Leicester a avut o revenire uluitoare. James Maddison a egalat cu 12 minute înainte de final. Decarul “vulpilor” a punctat cu un șut la firul ierbii, care nu i-a dat nicio șansă lui Alisson. 

După gafele din etapa trecută cu Manchester City, brazilianul a comis-o din nou. El nu s-a coordonat cu Ozan Kabak la o minge trimisă peste fundașii centrali. Cei doi jucători de la Liverpool s-au ciocnit în disperarea de a respinge balonul. Jamie Vardy a profitat și a înscris în poarta goală. Era minutul 81.  

Doar patru minute mai târziu, Harvey Barnes a închis tabela la 3-1. Atacantul lui Leicester a zburdat pe lângă apărărea lui Liverpool și a înscris cu un șut plasat lângă stâlpul din dreapta porții lui Alisson. Leicester a răpus-o pe Liverpool în doar șapte minute! 

Liverpool, criză fără precedent cu Jurgen Klopp pe bancă 

Liverpool n-a mai pierdut trei partide consecutive, în Premier League, din noiembrie 2014. Atunci, “cormoranii” erau conduși chiar de actualul antrenor al lui Leicester, Brendan Rodgers.

Reclamă
Reclamă

Jurgen Klopp a fost instalat în octombrie 2015 la cârma lui Liverpool. În ultimele două sezoane, “cormoranii” n-au pierdut decât de patru ori în Premier League. De altfel, 2018/19, Liverpool a pierdut un singur meci în campionat. În acest sezon, elevii lui Klopp au deja șase înfrângeri.  

Pentru Liverpool urmează prima manșă din “optimile” Champions League cu RB Leipzig. Meciul se va disputa pe Puskas Arena, din cauza pandemiei. În condițiile în care titlul în Premier League pare compromis, Liverpool se va concentra pe câștigarea UEFA Champions League ca să-și salveze sezonul.  

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:10 30 apr.

VIDEOSporting – Tondela 2-2. “Leii”, remiză dramatică pe teren propriu! Au încasat două goluri în prelungiri

23:57

Atletico Madrid – Arsenal 1-1. Remiză animată pe Metropolitano! Calificarea în finală se joacă la Londra

23:46

Julian Alvarez i-a doborât recordul lui Lionel Messi! Performanță greu de egalat în UEFA Champions League

23:22

A fost sau nu penalty? Verdictul specialistului după faza controversată din Atletico Madrid – Arsenal

23:14

Ioan Andone, prezent la Atletico Madrid – Arsenal: “Dumnezeule, Dumnezeule!”. Ce imagini a surprins

22:57

Startul noului sezon poate fi amânat! Decizia radicală luată în unanimitate de cluburile din Liga 1: “Nu se poate”

1 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 2 Dorit de FCSB şi Dinamo, Ioan Vermeșan şi-a dat acordul. Cu cine semnează 3 Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat” 4 Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect” 5 „Au bătut palma!” Surpriză de proporții! Unde va juca Paulo Dybala în sezonul următor 6 Victor Piţurcă a propus un antrenor la FCSB: “Ar putea veni foarte bine”. A numit o singură problemă
Citește și