Kylian Mbappe, gol anulat în prima repriză din Real Madrid – Barcelona! În 45 de minute a fost surprins de 6 ori în offside

Alex Ioniță Publicat: 26 octombrie 2024, 23:02

Kylian Mbappe, gol anulat în prima repriză din Real Madrid - Barcelona!

Kylian Mbappe a avut un gol anulat în prima repriză din Real Madrid – Barcelona! Superstarul din atacul lui Carlo Ancelotti nu a avut parte de o primă repriză memorabilă, la primul El Clasico în tricoul „blanco”.

Prima repriză a duelului dintre Real Madrid și Barcelona s-a încheiat cu scorul de 0-0.

Kylian Mbappe, gol anulat în prima repriză din Real Madrid – Barcelona!

Totuși, în minutul 30, fanii lui Real Madrid s-au bucurat la golul lui Kylian Mbappe. La momentul respectiv, Lucas Vasquez i-a trimis o pasă excelentă francezului, care a săltat mingea peste Pena și a înscris.

Totuși, pe reluări s-a putut vedea faptul că Mbappe s-a aflat în offside, la momentul pasei lui Vasquez. Astfel, oficialii din camera VAR au anulat reușita lui Kylian Mbappe.

De notat este faptul că starul din atacul lui Carlo Ancelotti a fost surprins în offside de 6 ori, doar în prima parte a duelului de pe „Santiago Bernabeu”.

Echipele de start în Real Madrid – Barcelona:

Real Madrid (4-1-2-1-2): Lunin – Vazquez (cpt.), Militao, Rudiger, F. Mendy – Tchouameni – Valverde, Camavinga – Bellingham – Mbappe, Vinicius
Rezerve: F. Gonzalez, S. Mestre – Modric, Guler, Endrick, Vallejo, Ceballos, F. Garcia, Brahim
Antrenor: Carlo Ancelotti

Barcelona (4-2-1-3): I. Pena – Kounde, Cubarsi, I. Martinez, Balde – Pedri, Casado – Fermin – Yamal, Lewandowski, Raphinha
Rezerve: Szczesny, Kochen – Gavi, Ansu Fati, Pablo Torre, Pau Victor, Olmo, F. De Jong, H. Fort, G. Martin, S. Dominguez
Antrenor: Hansi Flick

Stadion: Santiago Bernabeu (Madrid)
Arbitru: Jose Sanchez

Vinicius Junior, ratare uriaşă în Real Madrid – Barcelona

Vinicius Junior a avut o ratare uriaşă în Real Madrid – Barcelona, el fiind aproape de deschiderea scorului, în minutul 22 al partidei de pe Santiago Bernabeu, ultima pentru el înaintea decernării Balonului de Aur, gală unde este considerat mare favorit.

După mai multe tentative de a evita jocul la ofsaid al Barcelonei, Vinicius Junior a avut parte de o acţiune care îi convine, în flancul stâng, i-a driblat lejer pe Kounde şi Cubarsi, dar şutul său la colţul scurt a trecut mult pe lângă poarta lui Pena.

În ultimele patru jocuri împotriva Barcelonei, Vinicius Junior şi-a trecut în cont cinci goluri şi două pase decisive. Brazilianul din atacul lui Real Madrid vine după hat-trick-ul de vis din partida cu Borussia Dortmund (5-2).

Brazilianul i-a luat prin surprindere pe fanii Realului, după meciul cu Dortmund, şi a anunțat că nu se gândește să plece în altă parte. Vestea a venit ca o ușurare pentru madrileni, mai ales că în vară, Vinicius a avut pe masă cel mai mare contract din istoria sportului.

„Ancelotti îmi spune mereu că am mai multe de oferit. Am 24 de ani și vreau să rămân la Real Madrid pentru totdeauna. Vreau să dau totul pentru un club care mi-a oferit atât de multe. Motivul principal e că am crezut în noi”, a spus Vinicius.

Cine va câştiga Balonul de Aur?

Gigi Becali a numit jucătorul care l-a dezamăgit în FCSB – Rapid 0-0: „Nu e ce am crezut! Asta e situaţia”

10:05

Pe ce loc se află Simona Halep înaintea debutului la Hong Kong! Cum arată clasamentul WTA şi pe ce locuri sunt româncele

9:53

Simona Halep – Yue Yuan LIVE TEXT (11:00). Fostul lider mondial revine la Hong Kong

9:37

Sainz învinge, Max și Lando continuă duelul! Analiza lui Adrian Georgescu după Marele Premiu al Mexicului

9:15

Dejan Lovren a sărit în apărarea lui Răzvan Lucescu după PAOK – Heraklion 1-2: „Nu e vina lui. E ceva ce putem repara”

8:43

Transfer senzaţional la Rapid? Anunţul făcut de Marius Şumudică despre atacantul de 4 milioane de euro

1 VIDEOCarlos Sainz va pleca din pole position în Marele Premiu al Mexicului! Tur perfect pentru pilotul Ferrari în calificări 2 FCSB – Rapid 0-0. Derby al ratărilor pe Arena Naţională! Siegrist, eroul lui Şumudică. Cum arată clasamentul Ligii 1 3 VIDEOCarlos Sainz a câştigat Marele Premiu al Mexicului! Lando Norris şi Charles Leclerc au completat podiumul 4 Replica memorabilă dată de Vinicius Jr. după ce a fost umilit de Gavi în El Clasico. Schimb de replici după Real–Barcelona 0-4 5 Nota umilitoare primită de Kylian Mbappe, după primul său El Clasico! Evoluţie dezastruoasă în Real Madrid – Barcelona 0-4 6 VIDEOLos Angeles Clippers – Denver Nuggets a fost live în AntenaPLAY! Echipa lui James Harden, victorie dramatică