Închide meniul

Kylian Mbappe, tot mai aproape de un transfer la Real Madrid. Anunțul presei din Spania

Antena Sport Publicat: 3 aprilie 2020, 5:48

Comentarii
Kylian Mbappe, tot mai aproape de un transfer la Real Madrid. Anunțul presei din Spania

Kylian Mbappe, tot mai aproape de un transfer la Real Madrid. Anunțul presei din Spania

Mbappe mai are contract până în 2022 cu PSG, dar Florentino Perez vrea să îl aducă cât mai repede la Madrid și să construiască o echipă în jurul său. Perez îl vede pe Mbappe înlocuitorul perfect atât pe teren, cât și în vestiar, al lui Cristiano Ronaldo. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Presa din Spania anunță motivele pentru care Mbappe va ajunge la Real Madrid

AS înaintează motivele pentru care Kylian Mbappe se va transfera curând la Real Madrid. În primul rând, tânărul atacant francez a refuzat de două ori prelungirea contractului cu PSG, iar șefii parizieni nu vor mai insista și a treia oară.

În al doilea rând, Nasser Al Khelaifi, președintele lui PSG, vrea să diminueze salariile și nu îi va prelungi contractul lui Mbappe, care și așa câștigă 20 de milioane de euro net pe an. În al treilea rând, criza economică îi va forța pe francezi să vândă jucătorii cu salarii mari și nu vor investi într-o echipă capabilă să câștige Liga Campionilor, marele vis al lui Mbappe.

Nu în ultimul rând, Mbappe și Real Madrid vor avea de câștigat de pe urma acestui transfer. Clubul iberic va obține foarte mulți bani din publicitate, iar jucătorul în vârstă de 21 de ani va primi un salariu dublu față de cât are acum la PSG.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:16
Zoran Mitrov şi-a atacat colegii după FC Botoșani – U Cluj 1-3: “Fiecare am luat-o pe alt drum”
22:54
Coșmar pentru Marius Șumudică! Un nou eșec pentru român în Arabia Saudită
22:41
Leo Grozavu, mesaj pentru jucători: “Acum trebuie să arătăm caracter”
22:29
Alex Chipciu, discurs sincer după victoria de la Botoșani: „Nu suntem calificați”
22:24
Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey”
21:58
Botoşani – U Cluj 1-3. „Șepcile roșii” defilează către o nouă prezență în play-off
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate 3 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 4 Reacţia lui Meme Stoica după ce Florin Prunea l-a făcut “agarici” 5 Julia Sauter, prima reacţie după ce a făcut istorie pentru România: “Wow, sinceră să fiu, nu m-am gândit niciodată la așa ceva” 6 Julia Sauter a intrat în istoria României la Jocurile Olimpice. Cea mai bună clasare la patinaj artistic feminin
Citește și