Leo Messi, prima mişcare spectaculoasă la Paris! Argentinianul s-a mutat într-o vilă de lux. Chiria enormă pe care o plăteşte

Gabriel Zamfirescu Publicat: 27 septembrie 2021, 12:51

Comentarii
Leo Messi, prima mişcare spectaculoasă la Paris! Argentinianul s-a mutat într-o vilă de lux. Chiria enormă pe care o plăteşte

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Leo Messi se adaptează la viaţa de la Paris. Dacă pe terenul de fotbal nu şi-a găsit deocamdată cadenţa, argentinianul punctează la capitolul imagine. Aproape două luni argentinianul a locuit cu soția și cei trei băieți ai lor într-un hotel de lux, deși Sergio Ramos sau alți coechipieri se oferiseră să-i găzduiască până când își vor găsi o casă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Leo Messi s-a mutat într-o vilă

Acum, Leo Messi a renunţat la hotel şi s-a mutat în casă nouă. “Puricele” a închiriat o vilă în regiunea Neuilly-sur-Seine, acolo unde va fi vecin cu mai multe staruri de la PSG. Deși imobilul nu îndeplinește toate cerințele argentinianului, vila are două etaje, patru dormitoare, o grădină și o suprafață utilă de 300 metri pătrați, conform rmcsport.com.

Chiria uriaşă plătită de Messi

Chiar dacă plăteşte o chirie de circa 20.0000 de euro pe lună, vila nu deține și piscină interioară, unul dintre lucrurile pe care superstarul le dorea în noul său imobil. De asemenea, argentinianul a angajat o echipă de securitate profesionistă, întrucât casele celor bogați din capitala Franței sunt predispuse la jafuri.

Ramos a fost transferat în urmă cu aproximativ două luni la Paris și deja s-a acomodat. Acesta și-a găsit rapid o locuință și era gata să-l găzduiască pe Leo Messi, cu care a fost rival în ”El Clasico” timp de 15 ani. ”Ar putea sta la mine prima săptămână sau cam așa ceva. Se poate simți confortabil, aș fi mai mult decât fericit să fac asta”, a spus Ramos.

Ramos i-a transmis același mesaj și lui Leo Messi, cu care va împărți vestiarul pentru cel puțin doi ani la PSG: ”Dacă tu și familia ta preferați să stați într-o casă decât într-un hotel, puteți sta la mine”, a fost mesajul fundașului spaniol, potrivit sursei citate.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:58

Succes categoric al Rapidului, la debutul lui Daniel Pancu pe bancă! Giuleștenii, scor de maidan înainte de cantonament

13:51

Algeria – Austria LIVE VIDEO (05:00), pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic la Cupa Mondială

13:43

Croația – Ghana LIVE VIDEO (00:00), pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic

13:42

Karolina Muchova, campioană la WTA Bad Homburg! A profitat de problemele medicale ale adversarei

13:39

Columbia – Portugalia LIVE VIDEO (02:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cristiano Ronaldo luptă pentru primul loc al Grupei K

13:32

Iordania – Argentina LIVE VIDEO (05:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Meci cu Istvan Kovacs la centru. Messi, anunțat rezervă

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și