VIDEO

Lionel Messi și Sergio Ramos, primele declarații în fața fanilor lui PSG. „Este incredibil, sunt foarte fericit” / „Putem câștiga totul!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 august 2021, 22:04

Comentarii
Lionel Messi și Sergio Ramos, primele declarații în fața fanilor lui PSG. „Este incredibil, sunt foarte fericit / „Putem câștiga totul!

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Foștii căpitani de la Barcelona și Real Madrid au intrat pe teren înaintea duelului dintre PSG și Strasbourg, din etapa a 2-a din Ligue 1. Ambii au fost primiți în uralele suporterilor și au ținut să le mulțumească, de pe scenă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lionel Messi și Sergio Ramos, primele declarații în fața fanilor lui PSG

A fost o săptămână foarte specială, Vreau să mulțumesc tuturor oamenilor pentru primire, care a fost incredibilă. Mă simt foarte fericit, foarte încântat de această nouă etapă din viața mea”, a declarat Lionel Messi, citat de Marca.

https://twitter.com/MessiIizer/status/1426608728531513351?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1426608728531513351%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.news.ro%2Fflux%2F%3Ff%3D33670

„Este o zi foarte specială pentru mine. Avem o echipă grozavă, a fost făcut un proiect pentru a câștiga totul și pentru a juca un fotbal strălucitor, ceea ce este, de asemenea, extrem de important„, a transmis și Sergio Ramos.

Alături de Ramos și Messi au stat și ceilalți doi jucători aduși gratis de PSG, Gianluigi Donnarumma și Giorginio Wijnaldum. Nu a lipsit nici Achraf Hakimi, fundașul transferat cu 60 de milioane de euro de la Inter. Marocanul a și debutat cu gol în Ligue 1, în victoria cu Troyes, scor 2-1.

Reclamă
Reclamă

Fanii i-au compus deja un cântec lui Lionel Messi

Lionel Messi a fost prezentat pe Parc des Princes, înaintea meciului dintre PSG și Strasbourg, din etapa a 2-a din Ligue 1. Noul star al vicecampioanei Franței a avut parte de momente emoționante.

În momentul în care fostul golgheter al Barcelonei a intrat pe teren s-a declanșat nebunia. Suporterii i-au compus deja un cântec! Acesta a răsunat pe Parc des Princes imediat după ce Lionel Messi a intrat pe gazon.

Reclamă

PSG a vândut 832.000 de tricouri cu numele lui Lionel Messi în primele 24 de ore de când au devenit disponibile. Clubul a încasat 132 de milioane de euro! Suma este mai mare decât salariile lui Messi pentru trei ani de contract.

Potrivit ultimelor informaţii apărute în presă, argentianul are un salariu de 41 de milioane de euro pe sezon.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:09

Paul Papp l-a „înțepat” pe Matos după ce a provocat eliminarea acestuia: „E slab de înger!”

0:00

Bogdan Andone, la picioarele jucătorilor săi după victoria cu Petrolul: „O dovadă de caracter din partea echipei! Jos pălăria”

23:52 24 iul.

VIDEOOtto Hindrich, parade de zile mari în victoria dramatică a Legiei cu Pogon. Un alt român a fost omul meciului

23:29 24 iul.

Mihai Stoica a dat verdictul! Ce șanse are FCSB să întoarcă rezultatul cu Auda: „Mi-e frică fără VAR”

23:28 24 iul.

FC Argeș – Petrolul 1-0. Victorie în inferioritate numerică pentru echipa lui Bogdan Andone

23:11 24 iul.

Verdictul specialistului, după eliminarea controversată din FC Argeş – Petrolul. Ilie Dumitrescu, de altă părere

1 Italia şi-a ales noul selecţioner, după refuzul lui Pep Guardiola. Anunţ de ultim moment 2 O nouă plecare de la FCSB. Jucătorul şi-a dat acordul şi semnează cu noua echipă: „O chestiune de timp” 3 Ce lovitură! Un nou club din Liga 1 a primit interdicție la transferuri 4 Mihai Stoica a făcut anunțul în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafele uriașe din FCSB – Auda 2-3: „Îmi e frică” 5 O nouă regulă din fotbal s-a aplicat în Liga 1! „Și noi trebuie să fim mai atenți, dar și arbitrii” 6 OFICIAL | 4 plecări de la Dinamo dintr-un foc! Omul care o bătea pe FCSB, OUT
Citește și