LIVE BLOG | Real Madrid s-a încurcat cu Villarreal. Manchester City, victorie uriașă pe terenul lui Chelsea! Manchester United, învinsă acasă de Aston Villa

Antena Sport Publicat: 25 septembrie 2021, 15:54 / Actualizat: 25 septembrie 2021, 23:54

Real Madrid s-a încurcat cu Villarreal

Update: Real Madrid a reușit doar o remiză albă, acasă, cu Villarreal.

Update: Surpriză uriașă pe Old Trafford! Manchester United a pierdut cu 1-0 în fața celor de la Aston Villa. Cristiano Ronaldo a fost integralist. Bruno Fernandes a ratat un penalty în minutele de prelungire

Update: Final de meci pe Stamford Brigde! Chelsea a fost învinsă de Manchester City, scor 1-0, pe propriul teren. Guardiola și-a luat revanșa în fața lui Tuchel pentru înfrângerea din finala UEFA Champions League din sezonul trecut

Update: GOOOL Manchester City! Gabriel Jesus a marcat în minutul 53.

Update: Avem echipele de start în Chelsea – Manchester City.

Update: Cristiano Ronaldo este titular în Manchester United – Aston Villa.

Chelsea – Manchester City, şocul zilei în Europa

Se anunţă show total Chelsea – Manchester City, două dintre cele mai în formă echipe din Europa. Întâlnirea dintre cei doi giganţi este şi reeditarea ultimei finale a Ligii Campionilor, câştigată de Chelsea cu scorul de 1-0.

Tot în Premier League, Cristiano Ronaldo e aşteptat să facă show în Manchester United – Aston Villa. Portughezul a avut o revenire de senzaţie la United, reuşind să marcheze deja 4 goluri în primele 3 meciuri.

Real Madrid – Villarreal, meciul zilei în Spania

Un alt meci tare tare este cel pe care Real Madrid îl va juca cu Villarreal, nimeni alta decât câştigătoarea Europa Lague în sezonul trecut. Madrilenii mizează pe Karim Benzema, care se află într-o formă de zile mari.

Campioana Atletico Madrid are o deplasarea tare la Alaves. Şi Italia propune un meci tare. Este vorba de duelul dintre Inter şi Atalanta. În Germania, Erling Haaland este aşteptat să facă show în Monchengladbach – Dortmund. În Franţa, PSG are meci acasă cu Montpellier.

Programul celor mai tari meciuri de sâmbătă

20:03 LIVE TEXTFarul – Sepsi 0-1. Safranko a dat lovitura încă din minutul 2! Apărarea lui Gică Hagi, făcută praf 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 LIVE VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Sesiunea de antrenament e ACUM în AntenaPLAY. Probleme pentru Leclerc 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY Vezi toate știrile