Paulo Dybala, assist în Juventus – Roma 1-1! Show total în Liverpool – Bournemouth 9-0. Erling Haaland, hat-trick în Manchester City – Crystal Palace 4-2

Antena Sport Publicat: 27 august 2022, 23:00

Roberto Firmino, one-man show pentru Liverpool

Roberto Firmino, one-man show pentru Liverpool / Profimedia

A fost o nouă zi plină cu meciuri tari în campionatele de top din Europa. Juventus – Roma, „capul de afiș” al zilei, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. În Bundesliga, campioana Bayern Munchen a călcat strâmb cu Borussia Monchengladbach.

În Premier League Liverpool și Manchester City au făcut spectacol total. Vicecamioana a câştigat cu 9-0 duelul cu Bournemouth, în timp ce campioana Angliei a revenit spectaculos cu Crystal Palace, scor 4-2.

Juventus – AS Roma 1-1. Liverpool, victorie cu 9-0 în Premier League

Update 23.36: AC Milan – Bologna s-a terminat 2-2.

Update 23.00: AC Milan – Bologna 2-0. GOL! Olivier Giroud a majorat avantajul campioanei Italiei.

Update 22.25: AC Milan – Bologna 1-0! GOL Rafael Leao, în minutul 21.

Update 21.35: Juventus – AS Roma 1-1. Paulo Dybala, pasă de gol împotriva fostei sale echipe!

Update 21.30: Bayern – Monchengladbach 1-1. Sane a restabilit egalitatea în minutul 83. Primul pas greşit făcut de bavarezi în această ediţie din Bundesliga!

Update 21.15: Juventus – Roma 1-1. GOOOL!  Abraham a marcat în minutul 69, din pasa lui Paulo Dybala. Ce revenire la Torino pentru fostul atacant al bianconerilor.

Update 20.10: Bayern – Monchengladbach 0-1. GOOOL! Marcus Thuram a dat lovitura la Munchen.

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE THURAM

Update 19.02: Juventus – Roma 1-0. GOOOL! Dusan Vlahovic a deschis scorul după doar 2 minute.

Update 19.58: Fluier final în Liverpool – Bournemouth 9-0 şi Manchester City – Crystal Palace 4-2.

Update 18.42: GOOOL! Manchester City – Crystal Palace 4-2. GOOOL! Erling Haaland a reuşit un hat-trick de senzaţie!

Update 18.42: Liverpool – Bournemouth 9-0. GOOOL! Luis Diaz a reuşita „dubla”.

Update 18.39: Liverpool – Bournemouth 8-0. GOOOL! A marcat şi Fabio Carvalho.

Update 18.33: GOOOL! Manchester City – Crystal Palace 3-2. GOOOL! Erling Haaland a reuşit „dubla”.

Update 18.28: GOOOL! Manchester City – Crystal Palace 2-2. GOOOL! Erling Haaland a restabilit egalitatea. Atacantul norvegian a ajuns la cota 4 în Premier League.

Update 18.20: Liverpool – Bournemouth 7-0. GOOOL! Roberto Firmino a marcat din nou.

Update 18.00: Liverpool – Bournemouth 6-0. GOOOL! Chris Mepham şi-a băgat mingea în propria poartă.

Update 17.45: Liverpool – Bournemouth 5-0. GOOOL! A marcat şi Van Dijk, în minutul 45. Scor incredibil la pauză!

Update 17.31: Liverpool – Bournemouth 4-0. GOOOL! Trent Alexander-Arnold a reuşit un gol spectaculos, iar Roberto Firmino şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, după doar 3 minute.

Update 17.30: Manchester City – Crystal Palace 0-2. John Stones şi-a băgat mingea în propria poartă, iar Joachim Andersen a majorat avantajul londonezilor.

Update: 17.06: GOOOL! Luis Diaz a deschis scorul în Liverpool – Bournemouth, în minutul 3, iar Harvey Elliott a majorat avantajul cormoranilor după doar 3 minute.

Update 16.20: Southampton – Manchester United 0-1. Bruno Fernandes a decis confruntarea cu o reuşită de zile mari.

Cristiano Ronaldo a început meciul ca rezervă şi a intrat în repriza secundă, în minutul 68.

VEZI AICI VIDEO CU REUŞITA LUI BRUNO FERNANDES

Update 14.00: Southampton – Manchester United. Cristiano Ronaldo a fost lăsat din nou pe bancă de a Erik ten Hag.

Meciurile zilei în Premier League:

Southampton – Manchester United (14:30)
Chelsea – Leicester (17:00)
Liverpool – Bournemouth (17:00)
Manchester City – Crystal Palace (17:00)

Cristiano Ronaldo poate ajunge la Napoli! Planul lui Jorge Mendes

Cristiano Ronaldo îşi doreşte să joace în Champions League şi continuă să îşi forţeze plecarea de la Manchester United în ultimele zile de mercato. Starul portughez poate reveni în Serie A, alături de iubita sa, Georgina Rodriguez.

CR7 ar putea ajunge la Napoli, iar Jorge Mendes are un plan de senzaţie. Încearcă să îi forţeze pe „diavolii” din Premier League să îl oferteze pe atacantul nigerian Osimhen.

Ronaldo ar putea fi inclus în tranzacţie, pentru a mai fi reduse costurile. Italienii de la correredellosport.it au anunţat că De Laurentiis cere peste 140 de milioane de euro pentru atacantul de 23 de ani, care a marcat în ambele etape din acest sezon. Osimhen a înscris în Verona Napoli 2-5 şi Napoli – Monza 4-0.

În ultimele ore, ipoteza Napoli a revenit în prim plan, cu Mendes plănuind un plan foarte complicat: să-i aducă lui De Laurentiis o ofertă de la Manchester United pentru Osimhen, care să îl includă şi pe CR7, însoțită evident de o sumă importantă„, anunţă sursa citată anterior.

Zilele trecută au apărut zvonuri că Cristiano Ronaldo (37 de ani) s-a decis să rămână pe Old Trafford după venirea lui Casemiro la Manchester United. Totuşi, a fost rezervă în derby-ul cu Liverpool şi a intrat abia cu patru minute înainte de final.

Fostul jucător al lui Juventus a fost vizibil nemulţumit şi are şanse tot mai mici să rămână în Premier League.

• Juventus – Roma 1-1
  • Liverpool – Bournemouth 9-0