Darwin Nunez, „dublă” de senzaţie în Liverpool – Southampton 3-1! Manchester City, învinsă în prelungiri de Brentford!

Alexandru Ivan Publicat: 12 noiembrie 2022, 16:40 / Actualizat: 23 ianuarie 2024, 21:07

Darwin Nunez, „dublă de senzaţie în Liverpool – Southampton 3-1! Manchester City, învinsă în prelungiri de Brentford!

Darwin Nunez a reuşit "dubla" în Liverpool - Southampton

Darwin Nunez, în timpul unui meci pentru Liverpool/ Profimedia

Liverpool – Southampton 3-1. În ultimul weekend dinainte de startul Campionatului Mondial din Qatar, sâmbăta a adus o zi plină de fotbal în Premier League, Liverpool şi Manchester City oferind spectacol. Napoli şi Bayern Munchen evoluează şi ele în Italia, respectiv Germania.

Liverpool – Southampton 3-1 şi Manchester City – Brentford 1-2

Final! Liverpool – Southampton 3-1! „Cormoranii” se impun în duelul din etapa a 16-a din Premier League, şi se apropie la şapte puncte de locurile ce duc în Liga Campionilor.

Update 17:43: Liverpool – Southampton 3-1! Darwin Nunez a reuşit „dubla” pentru trupa lui Jurgen Klopp!

Update 17:22: Liverpool – Southampton 2-1! Darwin Nunez i-a adus pe „cormorani” din nou în avantaj!

Update 17:10: Liverpool – Southampton 1-1! Oaspeţii au reuşit să egaleze repede, prin Adams, în minutul 9!

Update 17:06: Liverpool – Firmino 1-0! Firmino a deschis scorul pe Anfield!

Update 17:00: Începe meciul dintre Liverpool şi Southampton!

Update Final! Manchester City – Brentford 1-2! Surpiză uriaşă în Premier League! Campioana a fost învinsă pe teren propriu de Brentford, după un gol încasat în prleungirile meciului!

Update Min. 90+8: Manchester City – Brentford 1-2! Brentford a dat lovitura în duelul cu Manchester City, Toney marcând în prelungiri!

Update Min 45+1: Manchester City – Brentford 1-1! Phil Foden a egalat cu un șut năpraznic, sub bara transversală!

Update Min 16: Manchester City – Brentford 0-1! Ivan Toney a marcat pe Etihad! Echipa lui Pep Guardiola este condusă pe teren propriu!

Update Min 1: A început meciul Manchester City – Brentford! Erling Haaland este titular la gazde.

Zi plină de fotbal în Premier League. Liverpool şi Manchester City, meciuri tari

Bologna – Sassuolo

Erling Haaland l-a detronat pe Kylian Mbappe în topul celor mai bine cotați jucători din lume!

Haaland este cotat la 170 de milioane de euro de transfermarkt.com, în timp ce Mbappe a stagnat la 160 milioane de euro. Pe locul 3 se află Vinicius Jr, de la Real Madrid, cu o cotă de 120 milioane de euro.

Erling Haaland continuă să facă furori la City. De când a semnat cu campioana Angliei în vară, starul norvegian a marcat 22 de goluri în 16 meciuri, devenind o adevărată sperietoare pentru orice defensivă din Premier League sau Champions League.

23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal
19
23:47
„E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1
19
23:40
Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00)
19
23:32
„Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj
19
23:30
Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări!
19
23:23
Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă”
19
23:07
Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1
19
22:59
Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi
19
22:46
Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac”
19
22:33
Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off