Erling Haaland, hat-trick în Manchester City – Nottingham Forest 6-0! Neymar și Mbappe au marcat din pasele lui Messi

Alexandru Ivan Publicat: 31 august 2022, 23:59 / Actualizat: 16 ianuarie 2024, 19:17

Erling Haaland și-a egalat tatăl la numărul de goluri pentru Manchester City

Erling Haaland a marcat pentru Manchester City / Profimedia

Erling Haaland, hat-trick în Manchester City – Nottingham Forest 6-0! A fost o zi plină de fotbal în campionatele de top ale Europei. Manchester City și Arsenal au făcut show în Premier League, Juventus a obținut un nou succes în Serie A, iar PSG continuă să defileze în Ligue 1.

Napoli – Lecce 1-1

Update 23.59: Liverpool – Newcastle 2-1. GOOOL! Carvalho a marcat golul victoriei în minutul 90+8!

Update 23.25: Toulouse – PSG 0-2. GOOOL! Kylian Mbappe a marcat și el din pasa lui Lionel Messi.

Update 23.21: Liverpool – Newcastle 1-1. GOOOL! Firmino a egalat pentru cormorani.

Update 23.17: Manchester City – Nottingham 6-0. GOOOL! Julian Alvarez a reușit ”dubla”.

Update 23.05: Arsenal – Aston Villa 2-1. GOOOL! Gabriel Martinelli i-a readus pe ”tunari” în avantaj.

Update 23.00: Manchester City – Nottingham 5-0. GOOOL! Julian Alvarez a marcat al cincilea gol al ”cetățenilor”.

Update 22.45: Liverpool – Newcastle 0-1. Isak a marcat la debut! Atacantul de 70 de milioane de euro a scăpat din marcaj şi a deschis scorul pe Anfield, chiar înaintea pauzei!

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE ISAK!

Update 22.40: Toulouse – PSG 0-1. Gol Neymar, din pasa lui Lionel Messi! Brazilianul este într-o formă de senzaţie şi a înscris în minutul 38. Fază spectaculoasă a starurilor lui PSG

VEZI AICI GOLUL LUI NEYMAR!

Update 22.35: Manchester City – Nottingham 4-0. A marcat şi Joao Cancelo, în minutul 50!

Update 22.10: Manchester City – Nottingham 3-0. GOOOL! Erling Haaland a reușit un nou hat-trick în Premier League!

Este al doilea meci la rând în care atacantul norvegian marchează de trei ori într-un meci. Ultimul hat-trick a venit în victoria cu Crystal Palace, scor 4-2.

Update 22.02: Arsenal – Aston Villa 1-0. GOOOL! Gabriel Jesus a deschis scorul pe Emirates.

Update 22.00: Manchester City – Nottingham 2-0. GOOOL! Erling Haaland a reușit o ”dublă” de senzație. A ajuns la cota 8 în actualul sezon de Premier League.

Update 21.55: Juventus – Spezia 1-0. GOOOL! Dusan Vlahovic a deschis scorul în minutul 9.

Update 19:30: A început confruntarea dintre Lazio și Sampdoria!