Săptămâna trecută, uruguayanul şi-a dat examenul de limbă italiană, pe care l-a trecut. Totuşi, procurorii au intrat în posesia unor convorbiri telefonice compromiţătoare.
Luis Suarez riscă să ajungă în faţa judecătorilor
"Nu că ar trebui…trebuie să treacă examenul. Cu un salariu de 10 milioane de euro, nu-i poți nega cetățenia pentru că nu a trecut examenul de limbă", este doar una dintre discuţiile care le-au atras atenţia anchetatorilor, conform jurnaliştilor de la Gazzetta dello Sport.
Se suspectează că Luis Suarez a primit răspunsurile întrebărilor înainte de a ajunge în faţa profesiorilor de la Universitatea din Perugia. Starul ar putea primi interdicţie de a mai intra pe teritoriul Italiei.
Suarez avea nevoie de cetăţenie pentru a se putea transfera la Juventus. Soţia lui are paşaport italian, dar vârful Barcelonei avea nevoie să treacă testul de limbă pentru a putea evolua în Serie A. Din ultimele informaţii, atacantul de 33 de ani va semna cu Atletico Madrid
În 2014, Luis Suarez a fost adus de Barcelona de la Liverpool. A înscris 198 de goluri în 283 de apariții în tricoul blaugrana și a câștigat patru titluri La Liga și un trofeu al Ligii Campionilor.
- "Canibalul" are probleme cu legea
- Testul trecut de Suarez a stârnit suspiciuni
- Detalii din ancheta începută de autorităţile italiene
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Gică Hagi, mesaj de suflet pentru Galatasaray după titlul câștigat în Turcia: “Pasiune uriașă pentru fotbal”
- Galatasaray a cucerit al patrulea titlu la rând în Turcia. Sărbătoare de zile mari la Istanbul
- Așa ceva se vede rar! Un meci din Cehia decisiv pentru titlu, abandonat după ce suporterii au intrat pe teren
- Lionel Messi doboară recorduri și la 38 de ani! Performanță remarcabilă realizată la meciul cu Toronto
- Mirel Rădoi, a treia înfrângere consecutivă în Turcia! Ce au făcut Ianis Hagi și Valentin Mihăilă

































