Închide meniul
VIDEO

Macedonia de Nord a declanșat nebunia în vestiar, după victoria istorică din Italia. Imagini de la fiesta macedonenilor

Dan Roșu Publicat: 25 martie 2022, 9:02

Reclamă
Macedonia de Nord a declanșat nebunia în vestiar, după victoria istorică din Italia. Imagini de la fiesta macedonenilor

Getty Images

Macedonia de Nord a obținut o victorie uriașă la Palermo, 1-0 cu Italia, și e la un singur meci de calificarea la Campionatul Mondial din Qatar. Portugalia – Macedonia de Nord va avea loc la 29 martie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul meciului din Italia, în vestiarul macedonenilor a fost o adevărată nebunie. Jucătorii au sărbătorit una din cele mai importante victorii din istorie. Acum, ei se pregătesc pentru duelul cu Cristiano Ronaldo.

Într-un meci dominat autoritar de campioana Europei, Aleksandar Trajkovski a dat lovitură pentru oaspeți, în al doilea minut al prelungirilor, cu un șut perfect de la 22 de metri, care s-a oprit chiar în plasa laterală.

Intră aici pentru a vedea imaginile bucuriei jucătorilor Macedoniei de Nord

Macedonia de Nord, victorie uriașă la Palermo! Italienii, în genunchi

Macedonia de Nord a distrus visurile italienilor de a deveni din nou campioni mondiali. Jorginho și-a găsit cu greu cuvintele, mai ales că a ratat două penalty-uri în duelurile cu Elveția din faza grupelor. În retur, el a avut calificarea în vârful bocancului, chiar în prelungiri.

Reclamă
Reclamă

“Este dificil de explicat, este dificil să găsesc răspunsuri. Doare, doare foarte rău. Ne-am creat multe ocazii, am dominat partida, dar nu am reușit să finalizăm. Este realitatea pe care trebuie s-o acceptăm. Mereu am exprimat un joc bun, dar în ultimele meciuri am avut probleme în fața porții.

Sincer, este greu să acceptăm adevărul. Mă doare când mă gândesc la cele două penalty-uri ratate. Încă mă gândesc la ele și mă vor bântui toată viața, din păcate. Faptul că nu ai reușit să îți ajuți echipa în două rânduri cântărește greu pe umerii tăi. Oamenii ne spun să ținem capul sus și să mergem mai departe, dar este greu.”, a spus Jorginho, citat de gazzetta.it.

Roberto Mancini n-are forță să se gândească la viitorul său: „Sunt prea dezamăgit”

Roberto Mancini a venit “paralizat” la interviu, după Italia – Macedonia de Nord 0-1. Echipa sa a fost eliminată dramatic, cu un gol marcat de macedoneni în minutul 90+2.

Reclamă

Mancini spune că nu înțelege ce s-a întâmplat în meciul de la Palermo, în care jucătorii săi au atacat nonstop, dar în zadar. Tehnicianul a recunoscut că nu are forța să se gândească la viitorul său pe banca naționalei Italiei, la ora actuală.

“Sunt mai mult decât dezamăgit… nu am nimic de spus. Ceva incredibil s-a întâmplat în această seară. Am meritat să câștigăm Euro, iar acum am fost extrem de ghinioniști. Dar asta e… aceasta este realitatea. Îmi pare rău pentru jucători.

Vom vedea (n.r. – întrebat despre viitorul său). Acum sunt mult prea dezamăgit ca să vorbesc despre viitorul meu. Rămâne de văzut. Sunt convins că această echipă va avea un viitor minunat. Îi susțin pe acești jucători acum mai mult ca niciodată.”, a declarat Roberto Mancini, pentru Rai Sport, după eșecul cu Macedonia de Nord.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:28

„Arbitrajele influenţează lupta la titlu!” Afirmaţii dure ale lui Marius Şumudică înainte de CFR Cluj-Rapid

14:16

Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11

13:56

VIDEOImagini virale cu Sergio Ramos din Mexic! Ce i-a transmis portarului după ce i-a întors spatele la penalty

13:43

LIVE SCOREAberdeen-Rangers 0-0 şi Fiorentina-Parma (16.00). Cristi Chivu, meci decisiv pentru menţinerea în Serie A

13:09

VIDEOAndrea Compagno „rupe plasele” la noua echipă! Cifre de senzaţie pentru fostul atacant al celor de la FCSB

12:49

Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul 5 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!” 6 „Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!
Citește și