Măcel în Budesliga! Bayern a marcat 4 goluri în 7 minute împotriva lui Leverkusen: „Încercați să ne opriți!” Robert Lewandowski, gol superb cu călcâiul

De Dragoș Vasile
Publicat: 17 octombrie 2021, 18:05

Măcel în Budesliga! Bayern a marcat 4 goluri în 7 minute împotriva lui Leverkusen. Robert Lewandowski a reușit un gol superb cu călcâiul pentru campioana Germaniei.

Robert Lewandowski, gol superb cu călcâiul

Bayern a marcat 4 goluri în 7 minute împotriva lui Leverkusen

Prima repriză din Bayern – Leverkusen a foct spectaculoasă. Favorit la Balonul de Aur, Robert Lewandowski a avut nevoie de doar 4 minute pentru a deschide scorul. Superstarul polonez a marcat un gol superb cu călcâiul.

VEZI AICI REUȘITA DE SENZAȚIE

În minutul 30 a început un adevărat măcel, după ce campioana Germaniei a marcat 4 goluri în doar 7 minute. Lewndowski a reușit „dubla”, iar, imediat după, veteranul Muller a dus scorul la 3-0.

Serge Gnabry a avut și el o prestație de zile mari: a marcat două goluri în două minute.

1st place vs. 3rd place in Bundesliga 👀 pic.twitter.com/QOFKytKClo
— ESPN FC (@ESPNFC) October 17, 2021

„Încercați să ne opriți!”, s-au amuzat bavarezii pe Twitter, după prestația uluitoare a campioanei.

FIVE. TRY AND STOP US.
— FC Bayern English (@FCBayernEN) October 17, 2021

Anunț șoc în fotbalul mondial! Robert Lewandowski a cerut să plece de la Bayern Munchen

Alertă la Bayern Munchen! Robert Lewandowski a cerut să plece de la campioana Germaniei. Polonezul și-a ales deja destinația.

Robert Lewandowski vrea să joace pentru Real Madrid, scrie as.com. Potrivit sursei citate, clubul de pe Bernabeu este prioritatea principală pentru vârful de 33 de ani.

„Lewa” ar fi dispus să accepte și un salariu mai mic ca să joace pentru Real Madrid. Sursa citată notează că transferul s-ar putea realiza chiar vara viitoare. Polonezul și-ar dori să-și demontreze talentul și în alt campionat de top, pe finalul carierei.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche, Keed și Cristian Boca, doi foști concurenți la Chefi la Cuțite, fac o super rețetă de chifteluțe de cartofi

Borussia Dortmund - Bayern, fără spectatori
Fotbal extern • 1 dec., 19:42
Derby-ul Borussia Dortmund – Bayern Munchen se joacă fără spectatori! Anunțul făcut de nemți
Robert Lewandowski
Fotbal extern • 30 nov., 17:27
„Balonul de Aur din 2021 nu îi aparţine!” Impresarul lui Robert Lewandowski a răbufnit după ce Lionel Messi a câştigat Balonul de Aur 2021
Cum arată cotele de la FIFA Best după ce Lionel Messi a câştigat Balonul de Aur
Fotbal extern • 30 nov., 14:41
Cum arată casa în care locuiește Zarug, de la Asia Express - Drumul Împăraților. Imagini din casa acestuia
9:45 Ianis Hagi ratează o oportunitate imensă! Negocierile dintre Galata şi Rangers, în impas. Ce mare echipă îl vrea pe internaţionalul român 9:25 Michael Carrick a plecat de la Manchester United după 15 ani! ”Suntem trişti că pleacă, dar îi înţelegem decizia” 8:51 Mesajul surprinzător al lui Cristiano Ronaldo din miez de noapte. Starul a ajuns la 800 de goluri în carieră. ”Nu avem timp să sărbătorim” 8:34 Mihai Stoica anunță schimbarea majoră a lui Dan Petrescu după ce va prelua naționala. ”Vă dau în scris” 8:32 „Nu vrem dosare penale!” Mihai Stoica, reacție vehemență după atacul fanilor de la „Peluza Nord Steaua”! De ce meciul FCSB – UTA se joacă fără fani 8:16 Dan Petrescu ar refuza echipa naţională! Motivele pentru care FRF ar trebui să caute alt selecţioner: „E gata şi cariera lui” 2
dec.
23:54
Răzvan Burleanu, ofertă de nerefuzat pentru Dan Petrescu. „Nu ne plângem de situaţia economică a Federaţiei”. Asigurările primite de antrenorul lui CFR Cluj de la oficialii FRF!
2
dec.
23:47
VIDEOCristiano Ronaldo, 800 de goluri în carieră! Bornă ISTORICĂ pentru starul lui Manchester United, în derby-ul de senzație cu Arsenal
2
dec.
23:29
„Va fi un dezavantaj pentru CFR Cluj!” Laurențiu Reghecampf îl vrea pe Dan Petrescu la echipa națională. Cuvinte uriașe la adresa „Bursucului”. „A avut cele mai bune rezultate!”
2
dec.
23:04
Laurenţiu Reghecampf, prima reacţie după calificarea Universităţii Craiova în semifinalele Cupei României. „Mai avem un pas!”. Marele regret: „M-am enervat pentru tot campionatul cu FCSB!”