Închide meniul

Manchester City – Real Madrid şi Liverpool – Villarreal, semifinalele Ligii Campionilor. Când se vor juca duelurile de vis

Valentin Pîrcălabu Publicat: 14 aprilie 2022, 0:01 / Actualizat: 14 aprilie 2022, 1:11

Comentarii
Manchester City – Real Madrid şi Liverpool – Villarreal, semifinalele Ligii Campionilor. Când se vor juca duelurile de vis

uefa.com

Manchester City – Real Madrid şi Liverpool – Villarreal sunt cele două semifinale ale UEFA Champions League din acest sezon. Partidele se vor juca pe 26/27 aprilie și 3/4 mai.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Manchester City s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor după ce a trecut în sferturi de Atletico Madrid. După victoria din tur cu 1-0, echipa lui Guardiola a terminat la egalitate pe Wanda Metropolitano, scor 0-0.

Manchester City – Real Madrid şi Liverpool – Villarreal, semifinalele Ligii Campionilor

Real Madrid a oferit cea mai spectaculoasă “dublă” din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. După victoria cu 3-1 obţinută pe Stamnford Bridge, Real Madrid părea că are califcarea asigurată. Numai că Chelsea a făcut un meci mare pe Santiago Bernabeu şi chiar a condus cu 3-0, scor de calificare. Goluri lui Rodrygo şi Benzema, din prelungiri, au calificat Real Madrid în a 10-a semifinală din UEFA Champions League din ultimii 12 ani.

Liverpool – Villarreal, a doua semifinală a UEFA Champions League

Liverpool a trecut de Benfica Lisabona, după ce a câştigat cu 3-1 în deplasare şi a remizat pe teren propriu, scor 3-3. Marea surpriză a acestui sezon a produs-o Villarreal. Echipa lui Unai Emery a produs şoc după şoc în acest sezon. După ce a eliminat-o în optimile Ligii Campionilor pe Juventus, în sferturi echipa din Spania a eliminat-o pe Bayern Munchen.

Villarreal s-a impus pe teren propriu cu 1-0, iar în retur a remizat, scor 1-1.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:23
Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea, în urcare în clasamentul WTA după US Open 2025. Ce locuri ocupă
10:59
Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1
10:27
Lewis Hamilton, copleşit de emoţii după Marele Premiu al Italiei: “E tot ce mi-aş fi putut dori. Un vis”
10:10
Sfatul primit de FCSB şi CFR Cluj, în lupta cu Universitatea Craiova la titlu: “Asta trebuie să facă”
10:04
“Nu e la capacitate maximă”. Verdict despre Horaţiu Moldovan, înainte de Cipru – România, după gafa uriaşă din meciul cu Canada
9:37
Părinţii şi rudele lui Jorge de Frutos au sărbătorit debutul la naţionala Spaniei în barul satului de 92 de persoane
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 4 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român 5 Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară 6 Rapid, acord total cu Alin Fică! Ce urmează pentru ca transferul să fie realizat
Citește și