Manchester United – Leeds 5-1 | Paul Pogba a dat recital și a oferit 4 pase decisive. Bruno Fernandes, magic în prima etapă din Premier League!

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 august 2021, 16:31 / Actualizat: 14 august 2021, 19:35

Paul Pogba a dat recital și a oferit 4 pase decisive

Profimediaimages

Francezul a fost într-o zi de grație și a făcut show pe Old Trafford. Recitalul și l-a început în minutul 30, când l-a servit ideal pe Bruno Fernandes. Autor a 18 goluri în ultima ediție de campionat, lusitanul l-a învins pe Meslier și a deschis scorul. Era doar începutul!

Paul Pogba a dat recital și a oferit 4 pase decisive în Manchester United – Leeds 5-1

Ayling a restabilit egalitatea imediat după pauză, cu un șut năprasnic, dar bucuria oaspeților a fost de scurtă durată. „Diavolii” conduceau cu 3-1 după numai șase minute, când Pogba a reușit câte un un assist pentru Greenwood și Bruno Fernandes.

Portughezul a fost magic și a reușit hat-trick-ul, în minutul 60. Din sezonul 1977-1978 nu mai marcase un jucător al lui United trei goluri în prima etapă.

Pogba a fost totuși eroul de pe „Teatrul Viselor”. I-a oferit o pasă decisivă și lui Fred (68), a patra din această partidă. A devenit primul jucător al lui United care obține o astfel de performanță și al 7-lea din istoria Premier League. Pogba a oferit numai 3 assist-uri în cele 26 de meciuri jucate în sezonul trecut.

Conducătorii lui United se pot felicita. Au fost la un pas să renunțe la Paul Pogba în această vară. Mijlocașul de 28 de ani are o cotă de piață de 60 de milioane de euro!

Este absenţa lui Olimpiu Moruţan de la EURO 2024 o pierdere mare pentru România?

0:39 Gigi Becali l-a comparat pe Florinel Coman cu Diego Maradona: „Asta a făcut la FCSB!”. Propunere în direct de 500.000 de euro 0:21 Decizia luată de Gigi Becali, după gafa colosală a lui Ştefan Târnovanu din Sepsi – FCSB 2-2: „Înseamnă că nu vede bine!” 0:07 „Mi-am bătut joc!” Ştefan Târnovanu şi-a asumat toată răspunderea după Sepsi – FCSB 2-2. Răspuns la ameninţările lui Gigi Becali 0:05 Cât de gravă e accidentarea lui Florinel Coman, din Sepsi – FCSB! Anunţ înaintea confruntării cu Gică Hagi: „Să rupem blestemul!” 24
23:40
Cum poate deveni FCSB campioană, după remiza cu Sepsi! Roş-albaştrii, la un pas de titlu
24
22:40
Sepsi – FCSB 2-2. Coman s-a „rupt”, Târnovanu a gafat. Sărbătoarea de titlu a roş-albaştrilor se amână, după un meci de coşmar!
24
22:40
Fabrizio Romano a anunţat că Xavi va rămâne la Barcelona! Cine l-a făcut pe antrenorul catalanilor să se răzgândească
24
22:35
VIDEOImagini COLOSALE din vestiarul Unirii Slobozia, după promovarea în Liga 1! S-a sărbătorit pe „modelul” Inter
24
22:30
VIDEOAEK – Panathinaikos 3-0 şi Aris – Olympiacos 1-1 au fost în AntenaPLAY! Pas uriaş spre titlu pentru AEK. Probleme pentru Lucescu
24
22:26
Florinel Coman s-a accidentat în Sepsi – FCSB! Lovitură pentru „Mbappe”, înainte de EURO 2024