Manchester United – Liverpool 0-5 | Moment incredibil în Anglia! Fanii „diavolilor roșii” nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză

De Dragoș Vasile
Publicat: 24 octombrie 2021, 21:18

Manchester United – Liverpool 0-5. Moment incredibil în Anglia! Fanii au părăsit Old Trafford la pauză, după ce favoriții lor au fost umiliți de cormorani.

Moment incredibil în Anglia

Moment incredibil în Anglia! Fanii nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză

Moment incredibil în Anglia! Fanii lui Manchester United nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză

Manchester United a fost umilită de Liverpool în Premier League, scor 0-5. Încă de la pauză, când cormoranii conduceau cu 4-0, fanii au decis să plece de pe Old Trafford. Aceștia nu au mai suportat umilința, și, potrivit ESPN, mii de suporteri au părăsit „Teatrul Viselor”.

Manchester United fans leaving Old Trafford at the half 😮 pic.twitter.com/ETWe7r9ObO
— ESPN FC (@ESPNFC) October 24, 2021

În prima repriză, din pasa lui Salah, Keita a finalizat perfect încă din minutul 4. Diogo Jota a dus scorul la 2-0, după ce a primit o pasă perfectă chiar în fața porții. Salah a majorat avantajul, după ce Luke Shaw a gafat din nou. Același Salah a reușit „dubla” și a stabilit scorul pauzei.

Umilință fără precedent pe Old Trafford! Sir Alex Ferguson a fost împietrit în tribună după ce Manchester United a încasat 4 goluri într-o repriză pentru prima oară în istoria Premier League.

Manchester United a suferit o umilință fără precedent în derby-ul cu Liverpool. La pauză, cormoranii conduceau cu 4-0. Acesta este primul meci din istoria Premier League în care „diavolii roșii” încasează atât de multe goluri în primele 45 de minute.

În tribune, legendarul sir Alex Ferguson a privit neputincios cum echipa sa este umilită. Marele antrenor a fost un car de nervi.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche și Maria Popovici prepară clătite speciale

Fani olteni
Fotbal intern • 28 nov., 19:38
Universitatea Craiova – FCSB | Suporterii olteni s-au mişcat în timp record! Cozi uriaşe la casele de bilete + Sunt şanse mari ca meciul să se joace cu casa închisă!
Burnley - Tottenham, anulat din cauza ninsorii
Fotbal extern • 28 nov., 19:18
FOTO
Incredibil! Doi suporteri au venit din America pentru a vedea Burnley – Tottenham, meci anulat din cauza ninsorii. Fanii au străbătut o distanţă de 7400 de kilometri
Singurul fan al României, fericit după meciul cu Liechtenstein!
Echipa naţională • 14 nov., 22:13
Singurul fan al României fericit după meciul cu Liechtenstein! Ianis Hagi i-a făcut cadoul perfect!
Elwira Petre și Catinca, apariție rară la TV. Reacția micuței când Mihai i-a făcut o declarație de dragoste soției în direct
19:25 Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa 1-1 | Echipa „Regelui” a călcat din nou strâmb în lupta pentru play-off! Scandal monstru în prelungiri. Bodyguarzii au intrat pe teren! 19:01 „La baie nu exista hârtie şi nici nu curge apa!” Steliştii ies la atac după ce au fost luaţi peste picior de Poli Timişoara: „Nu am rupt noi masa!” 19:01 Anunţ devastator făcut de PSG! Neymar nu va mai juca fotbal în 2021, după ce s-a accidentat în partida cu Saint-Etienne 18:25 Balonul de Aur 2021 | „Messi e cel mai bun, dar lui i-aş da trofeul!” Propunerea surprinzătoare făcută de Dani Alves 18:04 Gigi Becali vrea să transfere un internaţional U21: „Da, există interes!” Patronul FCSB trebuie să bage mâna adânc în buzunar: „Numai dacă e vreo sumă care să ne amețească!” 17:47 „A fost puţin penibil şi neprofesionist!” Imagini ireale la snooker! Mark Williams a adormit în timpul meciului: „Nu am știut timp de vreo 5 secunde unde mă aflu” 17:13 Gigi Becali, criticat de Gheorghe Mustață: ”Asta cu hârtia este vrăjeala lui. Oamenii așteaptă răspunsul. E clar, nu vrea să vândă” 16:52 Edi Iordănescu s-a umplut de bani! CFR Cluj i-a plătit restanțele financiare. Suma încasată de fostul antrenor al campioanei 16:25 Gigi Becali a dat cărţile pe faţă! De ce i-a vândut, de fapt, pe Dennis Man şi Olimpiu Moruţan. Dezvăluirea inedită făcută de patronul FCSB 15:42 Mihai Stoica, ironii către rivali! Ce mesaj i-a transmis lui Sorin Cârţu după Universitatea Craiova – FCSB: „Mie îmi plac astea, recunosc”