Manchester United – Liverpool 0-5 | Moment incredibil în Anglia! Fanii „diavolilor roșii” nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză

Dragoș Vasile Publicat: 24 octombrie 2021, 21:18

Manchester United – Liverpool 0-5 | Moment incredibil în Anglia! Fanii „diavolilor roșii nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză

Moment incredibil în Anglia! Fanii nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză

• Manchester United – Liverpool 0-5
  • Fanii au părăsit Old Trafford la pauză

Moment incredibil în Anglia! Fanii lui Manchester United nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză

Manchester United a fost umilită de Liverpool în Premier League, scor 0-5. Încă de la pauză, când cormoranii conduceau cu 4-0, fanii au decis să plece de pe Old Trafford. Aceștia nu au mai suportat umilința, și, potrivit ESPN, mii de suporteri au părăsit „Teatrul Viselor”.

În prima repriză, din pasa lui Salah, Keita a finalizat perfect încă din minutul 4. Diogo Jota a dus scorul la 2-0, după ce a primit o pasă perfectă chiar în fața porții. Salah a majorat avantajul, după ce Luke Shaw a gafat din nou. Același Salah a reușit „dubla” și a stabilit scorul pauzei.

Umilință fără precedent pe Old Trafford! Sir Alex Ferguson a fost împietrit în tribună după ce Manchester United a încasat 4 goluri într-o repriză pentru prima oară în istoria Premier League.

Manchester United a suferit o umilință fără precedent în derby-ul cu Liverpool. La pauză, cormoranii conduceau cu 4-0. Acesta este primul meci din istoria Premier League în care „diavolii roșii” încasează atât de multe goluri în primele 45 de minute.

În tribune, legendarul sir Alex Ferguson a privit neputincios cum echipa sa este umilită. Marele antrenor a fost un car de nervi.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

Tottenham – Nottingham Forest 3-1. Drăguşin a rămas pe bancă. Manchester United – Liverpool 2-2. Derby nebun pe Old Trafford
Liga 1 • 9 mart., 14:54
Fanii lui Rapid vor să facă un adevărat „infern” pe Arena Națională, la derby-ul cu FCSB: „Un mare vulcan vișiniu!”
Liga 1 • 27 ian., 13:39
Fanii Rapidului promit spectacol pe Giulești, chiar dacă nu merg la derby-ul cu Dinamo. Planul galeriei: „Ceva unic în istorie”
Fanii lui Rapid au făcut spectacol la antrenamentul echipei
Liga 1 • 26 ian., 19:46
FOTO
Fanii lui Rapid au făcut spectacol la antrenamentul echipei! Imagini de pe Giulești, înaintea derby-ului cu Dinamo
Fanii lui Dinamo, un nou atac „cu talpa” la adresa suporterilor lui Rapid
Liga 1 • 26 ian., 19:00
Fanii lui Dinamo, un nou atac „cu talpa” la adresa suporterilor lui Rapid: „Ce repede au uitat! Un blat fără perdea”