Ole Gunnar Solskjaer, “băgat în depresie” după Manchester United – Liverpool 0-5
Ole Gunnar Solskjaer și-a găsit cu greu cuvintele după ce echipa sa a fost umilită în Premier League. Antrenorul norvegian își asumă rezultatul dezastruos, însă nu se gândește la demisie.
“Este cea mai neagră zi pe care am avut-o de când îi antrenez pe acești băieți. Prestația noastră nu a fost bună. Am avut ocazii, dar ei au marcat. Este vina mea. Eram acasă și jucam împotriva lui Manchester United.
Sezonul trecut am pierdut împotriva lui Tottenham cu 1-6, dar asta este o înfrângere mult mai îngrozitoare. O să fie dificil, dar mai rău de atât nu se poate. Trebuie să vedem unde ajungem”, a spus la finalul meciului Ole Gunnar Solskjaer, citat de bbc.com.
Manchester United – Liverpool 0-5 | Umilință fără precedent pentru “diavolii roșii”
Manchester United a suferit o umilință fără precedent în derby-ul cu Liverpool. La pauză, cormoranii conduceau cu 4-0. Acesta este primul meci din istoria Premier League în care „diavolii roșii” încasează atât de multe goluri în primele 45 de minute.
În tribune, legendarul sir Alex Ferguson a privit neputincios cum echipa sa este umilită. Marele antrenor a fost un car de nervi. De asemenea, la pauză, fanii nu au mai suportat rușinea și au plecat de pe Old Trafford.
În prima repriză, din pasa lui Salah, Keita a finalizat perfect încă din minutul 4. Diogo Jota a dus scorul la 2-0, după ce a primit o pasă perfectă chiar în fața porții. Salah a majorat avantajul, după ce Luke Shaw a gafat din nou. Același Salah a reușit „dubla” și a stabilit scorul pauzei.
- Manchester United – Liverpool 0-5
- Ole Gunnar Solskjaer, “băgat în depresie”
- China Smash 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 25 septembrie – 5 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dennis Man, prima reacţie după ce a dat recital la PSV: “Sunt un băiat liniştit. Ştiu ce pot oferi echipei”
- Dennis Man a „spart gheața” și a marcat primul gol la PSV. A profitat de o gafă uriașă și a înscris
- Peste Kane și Mbappe! Atacantul surpriză cu 20 de goluri marcate în acest sezon: a reușit un hat-trick în Europa
- Ianis Hagi, mesaj pentru Gică Hagi, după primul gol marcat la Alanyaspor: “M-a învățat de când eram mic”
- Antrenorul lui Ianis Hagi, nervos după Genclerbirligi – Alanyaspor 2-2! Românul, vizat de declaraţiile lui Pereira