Marius Şumudică a cedat nervos, după înfrângerea lui Gaziantep: „Au fost pe jos tot meciul!” Atac la adresa arbitrajului

Viviana Moraru Publicat: 25 noiembrie 2023, 19:32

Marius Şumudică a cedat nervos, după înfrângerea lui Gaziantep: „Au fost pe jos tot meciul! Atac la adresa arbitrajului

Marius Şumudică a cedat nervos, după înfrângerea lui Gaziantep

Marius Şumudică, în timpul unui meci/ Hepta

• Marius Şumudică a cedat nervos
  • A atacat arbitrajul după ultimul meci

Marius Şumudică a cedat nervos, după înfrângerea lui Gaziantep. Antrenorul român s-a plâns de arbitrajul partidei, dar şi de jocul modest prestat de jucătorii săi.

Ankaragucu a învins-o pe Gaziantep cu 1-0. Olimpiu Moruţan a pasat decisiv la unicul gol al partidei.

Marius Şumudică a analizat eşecul suferit de echipa sa, şi a ajuns la concluzia că jucătorii săi nu au dat randamentul din precedentele partide. Antrenorul român a mai declarat că adversarii şi-ar fi dorit chiar şi un rezultat de egalitate.

„Şumi” s-a plâns şi de arbitrul meciului, mărturisind că acesta l-a ignorat mereu pe portarul advers. Antrenorul român a mai declarat că echipa sa mai are mult de lucru şi trebuie să muncească mai mult pentru victorii.

„A fost un meci în care noi am jucat foarte prost și în care nu am reușit să ne creăm ocazii. În mod normal, suntem o echipă care își găsește poziții și care marchează atunci când joacă acasă. A fost un meci strâns.

Dacă i-am fi întrebat înaintea meciului, adversarii noștri și-ar fi dorit un rezultat de egalitate. Și-au creat ocazii. Am primit un gol în ultimele secunde ale primei reprize. Noi nu am folosit timpul în favoarea noastră, ei au făcut acest lucru.

Au fost pe jos tot meciul. Le-am urmărit jocul. Îmi doresc să fi fost mai inteligenți și să fi folosit timpul în favoarea noastră. Arbitrul l-a ignorat tot timpul pe portarul lor.

Astea nu sunt scuze, noi nu am obținut încă nimic. Mai avem mult de lucru. Am câștigat doar 15 puncte, trebuie să ne luptăm mai mult”, a declarat Marius Şumudică, conform presei din Turcia.

Marius Şumudică, învins de Olimpiu Moruţan în Turcia

Marius Şumudică a fost învins de Olimpiu Moruţan într-un meci din Turcia. Internaţionalul român, revenit de la echipa naţională, a pasat decisiv în victoria lui Ankaragucu cu 1-0 de pe terenul celor de la Gaziantep.

Trupa lui Marius Şumudică avea un moral excelent înaintea partidei cu Ankaragucu. Gaziantep avea trei victorii la rând, în toate competiţiile, însă a cedat la limită în duelul de pe teren propriu.

Ankaragucu a marcat unicul gol al meciului în prelungirile primei reprize. Uludag a marcat din pasa românului Olimpiu Moruţan, cel care a ajuns astfel la două assist-uri reuşite în acest sezon.

Înaintea fluierului de start al partidei, fanii lui Gaziantep i-au pregătit o surpriză lui Marius Şumudică. În spatele băncii românului, suporterii au scris numele antrenorului român cu ajutorul mai multor baloane.

La Gaziantep, titulari au fost şi Florin Niţă, Alexandru Maxim şi Denis Drăguş. Portarul român a avut mai multe intervenţii solide şi a fost cel mai bun jucător al lui Marius Şumudică, primind nota 7,2.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

feb.
0:07
Patronul din Liga 1 care a cerut să nu mai fie arbitrat de Istvan Kovacs: „Am trimis un act. E timpul să se întâmple ceva”
23
feb.
0:00
AC Milan şi Marseille s-au calificat în optimile Europa League! Roma s-a impus dramatic cu Feyenoord. Toate rezultatele
23:55 Mihai Stoica a anunţat „aroganţa supremă” pentru rivalii de la Rapid: „Mi-aş dori să luăm titlul în Giuleşti! Ar fi frumos!” 23:33 Dan Şucu a fost comparat cu Gigi Becali în „scandalul omeniei” din Liga 1: „Face exact ca el! M-am amuzat!” 23:30 Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY. Cu cine joacă Dan Petrescu şi Cristiano Ronaldo 22:54 Naţionala României de baschet, umilinţă istorică cu Luxemburg după ce a condus cu 23 de puncte în ultimul sfert 22:44 VideoIntrare horror în Liga Campionilor Asiei! Şi-a lovit adversarul cu piciorul în cap şi l-a tăiat cu crampoanele 22:27 Prima reacţie a lui Torje, după ce şi-a înjurat un adversar de „morţi”: „Aşa e la fotbal, ne mai înjurăm. Mi-am cerut scuze!” 22:02 Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna – Ceahlăul 1-2: „Când înjuri de morţi e mai nasol!” 22:00 VIDEOAl Ittihad şi Al Hilal s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor Asiei! Spectacol total în AntenaPLAY Vezi toate știrile
Liga 1 • 20 feb., 18:25
Mihai Rotaru, reacţie sinceră despre varianta Marius Şumudică la Universitatea Craiova: „Nu mă ascund ca struţul”
Ivaylo Petev, "în corzi" la Universitatea Craiova
Liga 1 • 20 feb., 16:43
Ivaylo Petev, „în corzi” la Universitatea Craiova! Marius Şumudică, dorit de Mihai Rotaru în Bănie
Antena Sport Update • 19 feb., 16:55
Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 19 februarie 2024
Reacţia lui Olimpiu Moruţan, după ce a făcut "gestul secolului" cu Galatasaray
Fotbal extern • 19 feb., 12:25
Reacţia lui Olimpiu Moruţan, după ce a făcut „gestul secolului” cu Galatasaray: „Aşa mi s-a părut normal!”
Olimpiu Moruţan, gest de "fair play-ul al secolului", în partida cu Galatasaray
Fotbal extern • 19 feb., 9:18
Olimpiu Moruţan, gest de „fair-play al secolului”! Ce a făcut românul în timpul meciului cu Galatasaray
Motivele pentru care nu te identifici cu zodia ta, potrivit astrologilor. Ce spun astrele

Semnele zodiacale care nu fac niciodată primul pas. Află care sunt timizii zodiacului