Marius Şumudică insistă pentru transferul lui Alexandru Maxim. Stadiul negocierilor cu Mainz şi ce jucători îşi mai doreşte Gaziantep

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 august 2020, 12:00

Comentarii
Marius Şumudică insistă pentru transferul lui Alexandru Maxim. Stadiul negocierilor cu Mainz şi ce jucători îşi mai doreşte Gaziantep

Alexandru Maxim, anunț uriaș

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Oficialii lui Gaziantep poartă negocieri cu Mainz încă din momentul în care echipa şi-a asigurat salvarea de la retrogradare. Mijlocaşul de 30 de ani mai are contract cu gruparea din Bundesliga până în vara anului viitor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică şi-l doreşte cu orice preţ pe Alexandru Maxim

"Ne dorim să rezolvăm cât mai multe transferuri. Avem pe listă atât jucători turci, cât și străini. Vrem să îi aducem cât mai repede, ne vom despărți şi de anumiți jucători. Vrem să continuăm cu Alexandru Maxim și Olarenwaju Kayode. Negocierile continuă în acest moment. 

Cred că putem reuși și mai multe sezonul viitor dacă rezolvăm transferurile pe care ni le dorim și dacă nu vor apărea probleme majore", a declarat Marius Șumudică pentru turcii de la Fanatik.

Alexandru Maxim a confirmat rapid în tricoul lui Gaziantep. În cele 15 apariţii a înscris 7 goluri şi a oferit două pase decisive. Internaţionalul român are o cotă de piaţă de 2.3 milioane de euro.

Echipa antrenată de Marius Şumudică a reuşit surpriza în ultima ediţie de campionat. Abia promovată, Gaziantep a terminat competiţia internă pe locul 8, imediat sub Galatasaray şi Fenerbahce.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
6:06

LIVE VIDEOTurcia – SUA 2-1, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Spectacol la Los Angeles! Kokcu, gol după o fază superbă

4:03

LIVE VIDEOParaguay 0-0 Australia ACUM pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Irvine ratează prima ocazie

3:54

VIDEOTunisia – Olanda 1-3! Batavii au câștigat Grupa F de la Campionatul Mondial

2:03

Trei concluzii după Ecuador – Germania 2-1: binele învinge și dreptate pentru Beccacece

1:19

În mijlocul Mondialului, tocmai a avut loc cel mai scump transfer din istoria Premier League

1:12

VIDEOJaponia 1-1 Suedia. Maeda și Elanga s-au întrecut în goluri fantastice

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 3 UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer 4 VideoNeymar, primele minute la Mondialul din 2026. A îmbrăcat tricoul Braziliei după 981 de zile și a plâns pe teren 5 Când s-a născut, de fapt, Gigi Becali! Milionarul a făcut dezvăluirea uimitoare în ziua în care e sărbătorit 6 Suma uriaşă cerută de Florin Tănase lui Gigi Becali pentru a rămâne la FCSB
Citește și