Imaginile au devenit virale, iar Şumudică a fost chemat în platoul de filmare al unei televiziuni din Turcia. Românul a oferit declaraţii savuroase şi chiar şi-a atacat jucătorii. Este nemulţumit de 10 dintre cei pe care îi antrenează şi cere întăriri de urgenţă.
Marius Şumudică: „E nevoie de cel puţin şase transferuri pentru a nu retrograda”
„Eu am venit aici cu inima. Malatyaspor avea o serie de cinci înfrângeri în momentul în care preşedintele clubului mi-a făcut o ofertă. Am venit să ajut echipa şi o voi menţine în prima ligă. În ceea ce priveşte meciul de ieri, trebuie să vin cu precizări. Sunt fericit că am venit în Turcia pentru a munci. Eu nu sunt nici Hagi, nici Popescu, dar îmi place că am atras atenţia asupra mea.
Eram fericit când am ajuns aici şi am văzut primul 11. Totuşi, când m-am uitat la ce rezerve am, am fost şocat. Toată lumea îmi spunea să nu semnez cu Malatyaspor că îmi voi distruge numele, după ce am avut succes la Gaziantep. Trebuie să transferăm jucători. Îmi este ruşine pentru că 10 dintre jucătorii noştri nu sunt de nivelul primei ligi! E nevoie de cel puţin 6 transferuri pentru a nu retrograda!„, a declarat Marius Şumudică pentru trtspor.com.tr.
Sumudica reis ahahaha pic.twitter.com/NbA7ppTbFu
— 'Yücel ' (@delfayte) December 2, 2021
Şumudică nu l-a iertat nici pe arbitrul care l-a eliminat în minutul 90+7 meciului cu Galatasaray. A fost scandal în remiza albă.
„Trebuie să spun ceva şi despre arbitraj. Ei mi-au arătat cartonaş roşu şi m-au eliminat pentru că am depăşit linia cu 20 de centimetri. Tot staff-ul tehnic al celeilalte echipe a intrat cu un metru pe teren şi nimic nu s-a întâmplat. Trebuie să fie respectată Malatyaspor, nu doar eu! Şumudică a fost eliminat pentru că a părăsit cu 20 de centimetri zona destinată antrenorilor. Nu înţeleg asta!„, a răbufnit Şumudică.
Yeni Malatyaspor are numai patru victorii în cele 14 etape şi este pe loc retrogradabil. Un singur punct a obţinut echipa lui Şumudică în ultimele patru meciuri din campionatul Turciei.
- Marius Şumudică, declaraţii uluitoare
- Ce l-a şocat pe antrenorul român la Malatyaspor
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Nu-i de glumă: UEFA, gata să-l ducă în instanță pe Gianni Infantino! Pedeapsa maximă: 5 ani de închisoare
- Rafa Leao pleacă de la AC Milan: italienii au acceptat ultima ofertă! Un club din Premier League încearcă să-l deturneze
- PSV i-a decis soarta lui Dennis Man! Ce se poate întâmpla cu fotbalistul român în această vară
- Ultimul pariu al lui Mircea Lucescu la naţională, transfer în Serie A la 19 ani!
- Răzvan Burleanu a anunţat că FRF nu îl va susţine pe Gianni Infantino pentru un nou mandat: „Suntem chemaţi să apărăm fotbalul”


































