Marius Şumudică s-a întors la antrenamentele lui Gaziantep: “Revenirea a fost uimitoare”

Alex Masgras Publicat: 12 ianuarie 2024, 18:18

Comentarii
Marius Şumudică s-a întors la antrenamentele lui Gaziantep: Revenirea a fost uimitoare

Marius Şumudică, în timpul unui meci / Profimedia

Marius Şumudică s-a întors la antrenamentele lui Gaziantep. Antrenorul român a avut probleme grave încă de la finalul anului 2023, atunci când a fost depistat cu Covid-19.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Românul a revenit în Turcia, dar problemele s-au agravat, fiind nevoit să se interneze în spital. Din fericire, starea lui de sănătate s-a îmbunătăţit şi a fost externat, iar acum a revenit la antrenamentele lui Gaziantep.

Marius Şumudică s-a întors la antrenamentele lui Gaziantep

Presa din Turcia a scris despre revenirea lui Şumudică, iar jurnaliştii turci au fost impresionaţi de antrenorul român. În ciuda ploii abundente, Şumudică a ţinut un antrenament intens, înaintea meciului cu Fenerbahce:

“Revenirea lui Șumudică a fost uimitoare. Șumudică a fost prezent la ultimul antrenament dinaintea meciului cu Fenerbahçe și a dat avertismente foarte dure jucătorilor sai, a spus că vrea să câștige. A avut un antrenament intens, în ciuda ploii abundente, a oprit frecvent antrenamentul și și-a avertizat jucătorii. Antrenorul român, care sufla la propriu, a declarat că nu o vor lăsa pe Fenerbahçe să câștige”, au scris cei de la telgraf.net.

Pe 14 ianuarie, Gaziantep va primi vizita celor de la Fenerbahce. Liderul are 50 de puncte, fiind la două puncte deasupra marii rivale Galatasaray, ocupanta locului 2. De partea cealaltă, Gaziantep se află pe locul 14, cu 21 de puncte.

Reclamă
Reclamă

Fără Marius Șumudică pe bancă, Florin Niță a salvat-o pe Gaziantep

Fără Marius Șumudică pe bancă, Florin Niță a salvat-o pe Gaziantep. Fostul portar al echipei naționale, ajuns acum la 36 de ani, a fost eroul echipei pregătite de „Șumi”, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 16 a sezonului din campionatul Turciei.

Marius Șumudică nu a fost pe banca celor de la Gaziantep la această partidă, din cauza faptului că se află în spital. Tehnicianul român a fost infectat cu virusul Covid-19, iar, din cauza faptului că starea acestuia s-a agravat, a fost transportat cu ambulanța la spital.

În cadrul duelului cu Hatayspor, Florin Niță a fost eroul celor de la Gaziantep. Fostul portar al echipei naționale a scos nu mai puțin de 8 șuturi dificile ale aversarilor și a contribuit decisiv la punctul obținut de formația sa.

Reclamă

Totuși, românul a încasat un gol, dar reușita a fost anulată de oficialii din camera VAR.

După această prestație, Florin Niță a fost notat cu 9,0 de către specialiștii de la sofascore.ro. Pentru Gaziantep au jucat și Denis Drăguș, Alexandru Maxim și Junior Morais, fost jucător la Astra, FCSB sau Rapid. Drăguș a primit nota de 6,2, Maxim a fost notat cu 6,9, în timp ce fundașul brazilian a primit nota de 6,9.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:18

Gâlcă îi răspunde dur lui Alex Dobre: “Dacă nu putea, trebuia să-mi spună!” Antrenorul recunoaşte că sunt “frustrări” la echipă

21:08

“Vor să îmi facă rău!” Alex Dobre a răbufnit după ce a fost acuzat că şi-a ignorat colegii de la Rapid: “Nu există aşa ceva”

21:00

LIVE VIDEOAl Hilal – Al Sadd se joacă ACUM. Simone Inzaghi se ceartă cu medicii: „Trebuie să fie mai inteligent”

20:51

Dani Coman a răbufnit după meci. Probleme cu banii la FC Argeş? “Trag un semnal de alarmă”

20:45

U Cluj – U Craiova LIVE TEXT (21:30) Duelul pentru titlu se încinge. Echipele de start

20:30

Rapid a remizat cu FC Argeș, iar vestiarul giuleştenilor fierbe! Ce gest a făcut Alex Dobre

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 3 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 4 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 5 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 6 Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu
Citește și