Închide meniul

Marius Şumudică şi preşedintele de la Gaziantep, imagini savuroase! Au sărbătorit victoria echipei: “Am plâns în vestiar!”

Viviana Moraru Publicat: 23 septembrie 2023, 17:38 / Actualizat: 23 septembrie 2023, 19:12

Marius Şumudică şi preşedintele de la Gaziantep, imagini savuroase! Au sărbătorit victoria echipei: Am plâns în vestiar!

Marius Şumudică, în timpul unui meci la Gaziantep/ Twitter Gaziantep

Marius Şumudică şi preşedintele de la Gaziantep au oferit imagini savuroase, după victoria echipei din ultima etapă. Oficialul turcilor a mers la vestiare, după duelul cu Instanbulspor, şi a fost întâmpinat de către “Şumi”, care nu s-a putut abţine, şi l-a luat în braţe pe acesta.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică a preluat-o în această vară pe Gaziantep. În ultima etapă, trupa tehnicianului român a obţinut prima victorie din acest sezon, şi a învins-o cu 2-0 pe Istanbulspor.

Marius Şumudică şi preşedintele de la Gaziantep, imagini savuroase

Imediat după meci, preşedintele de la Gaziantep, Memik Yilmaz, a mers la vestiare pentru a-şi felici8ta jucătorii. Chiar la intrare însă, l-a întâmpinat Marius Şumudică.

Cei doi s-au îmbrăţişat, sărbătorind victoria reuşită de Gaziantep. Imaginile cu cei doi au fost unele savuroase, deoarece românul a făcut “show” în stilul caracteristic, notează gazispor.com.

Reclamă
Reclamă

Imediat după victoria cu Istanbulspor, Marius Şumudică a decis să-şi cumpere un apartament în Gaziantep, deoarece se simte excelent în oraşul turc. De asemenea, acesta a mai dezvăluit că a plâns atunci când a intrat în vestiarul turcilor, şi susţine că echipa ar fi jucat în Europa League acum, dacă nu ar fi părăsit-o în urmă cu câteva sezoane.

“Am luat o decizie azi. Voi cumpăra un apartament în Gaziantep, pentru că acesta este orașul meu. Am plâns când am intrat prima dată în vestiar. Am avut rezultate incredibile în Gaziantep. Dacă rămâneam la această echipă, am fi jucat în Europa League”, a declarat Marius Şumudică, în presa turcă.

Reacția lui Marius Șumudică, după prima victorie la Gaziantep

Reacția lui Marius Șumudică, după prima victorie la Gaziantep, nu s-a lăsat aşteptată. „Șumi” a vorbit despre meciul câștigat de către echipa sa, cu scorul de 2-0, în fața celor de la Istanbulspor.

Reclamă

De asemenea, acesta a vorbit și despre motivul pentru care a revenit în Turcia și a dezvăluit faptul că regretă plecarea de la echipă, din primul mandat pe banca turcilor de la Gaziantep.

„A fost un meci dificil. A fost prima victorie. Oamenii au meritat acest rezultat, sper că i-am făcut fericiți astăzi. Dacă echipa va fi la fel de agresivă ca mine, atunci nu vom retrograda. Avem o echipă senzațională.

Maxim este unul dintre cei mai buni jucători din echipă. Fotbaliștii au uneori momente proaste, așa cum le au și pe cele bune. Este dificil să câștigi un jucător de fotbal. Nu vorbesc despre aceste lucruri pentru că este român. Vorbesc strict despre Maxim fotbalistul.

Nu a jucat mult la Beșiktaș, dar am vrut să îl iau în Arabia Saudită, atunci când am fost la Al-Tai. Dar el mi-a transmis că se simte bine la Gaziantep și că nu vrea să plece de la echipă. Acum suntem ca o familie, atât jucătorii cât și staff-ul echipei.

Mama mi-a spus, Dumnezeu vrea să mergi acolo! (n.r. la Gaziantep). Și familia mea a fost de acord cu această revenire, sunt foarte fericiți pentru mine”, a spus Marius Șumudică, citat de milliyet.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:49

Costel Gâlcă e noul antrenor al Rapidului

14:23

Michael Gregoritsch, înainte de Austria – România: “Ar fi excelent dacă acum i-am scoate din cursă”

14:06

AC Milan a acceptat o ofertă de 30 de milioane de euro de la Al-Hilal pentru Theo Hernandez

13:54

Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală”

13:06

Lamine Yamal, mesaj ferm despre câştigarea Balonului de Aur înaintea confruntării cu Ousmane Dembele: “Asta aş vota”

12:52

Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi va semna cu Rapid. Toate detaliile din contract

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 6 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore
Citește și